Ad-Aware Free Antivirus+


Ad-Aware Free Antivirus+ to darmowy program antywirusowy firmy znanej z popularnego i skutecznego narzędzia do usuwania niepożądanego oprogramowania – Ad-Aware. Program jest bezpłatny do użytku niekomercyjnego, oferuje ochronę przed różnego rodzaju szkodliwym oprogramowaniem. Aplikacja zawiera moduł antywirusowy, ochronę proaktywaną (Ad-Watch) oraz narzędzia do ochrony prywatności i usuwania śladów surfowania po Internecie.

Ad-Aware Free Antivirus+ to darmowy program antywirusowy oparty na znanej aplikacji przeznaczonej do usuwania z systemu komponentów malware i spyware. Ad-Aware Free Antivirus+ to oprogramowanie zabezpieczające pozwalająca na zapewnienie niezbędnej ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. Ad-aware to program do wykrywania i usuwania wszelkiego rodzaju oprogramowania szpiegowskiego i reklamowego, które zostało zainstalowane w systemie Windows przez przez aplikacje sponsorowane (Adware) czy też przez niebezpieczne witryny internetowe.

Program wykrywa kilka tysięcy różnych typów groźnego oprogramowania, wśród których można wymienić następujących szpiegów: Adware, Alexa, Aureate, Comet Cursor, Cydoor, Doubleclick, DyFuCa, DSSAgent, EverAd, OnFlow, Flyswat, Gator, Islotbar, TimeSink, Web3000 oraz Webhancer. Program oferuje skanowanie całego systemu (dyski oraz pamięć) lub wybranych elementów. Odnalezione pliki na życzenie użytkownika mogą zostać poddane kwarantannie lub usunięte z dysku. Tworzenie kopii zapasowych usuwanych plików przydaje się szczególnie wtedy, gdy niektóre programy adware przestaną funkcjonować po odłączeniu bibliotek penetrujących komputer.

Na podstawie informacji przedstawionych na stronie producenta można powiedzieć, że na produkt ten składa się kilka modułów zabezpieczających komputer:

* moduł ochrony przed malware
* antywirus
* zaawansowana ochrona w czasie rzeczywistym
* narzędzie do usuwania rootkitów
* ochrona pobieranych plików
* usuwanie plików cookie
* przyspieszanie startu komputera
* tryb ?nie przeszkadzać?

Ad-Aware jest darmowym programem, możemy go wykorzystywać tylko do użytku domowego. Użytek komercyjny jest zabroniony. Dla najlepszych ochrony w środowisku komercyjnym polecamy płatne wersje skanerów firmy Lavasoft. Ad-Aware Free Antivirus+ 10 funkcjonuje na systemach Windows XP 32-bit, Windows Vista 64-bit, Windows Vista 32-bit, Windows 7 64 bit, Windows 7 32 bit, Windows 2000.

Ad-Aware Free do pobrania w serwisie Pliki.pl