Jak zrobić prezentację PDF w Photoshopie?

Program Photoshop oferuje szeroki wachlarz możliwości edycji  i obróbki fotografii cyfrowej, tworzenie grafiki na potrzeby Internetu, poligrafii oraz wiele więcej.  Okazuje się również bardzo przydatny podczas tworzenia prezentacji, w której chcielibyśmy zaprezentować nawet do kilkudziesięciu kiedy chcemy zaprezentować kilkanaście a nawet kilkadziesiąt slajdów bez ciągłego przewijania.

Otwieramy program Photoshop CS2 bądź nowszy i wybieramy opcję Plik -Automatyzuj – Prezentacja PDF. Ukaże się okno dialogowe, w którym wybierzemy zdjęcia do prezentacji. Po wybraniu odpowiednich zdjęć, zaznaczamy opcję Prezentacja. Poniżej musimy określić czas tzn. co ile będzie wyświetlało się następne zdjęcie lub klikamy na Postęp jeśli ręcznie będziemy zmieniać zdjęcia. Kolejnym etapem jest zdefiniowanie przejścia, tj. z jakim efektem ma się pojawiać następne zdjęcie. Istnieje wiele rozmaitych przejść, od wolnego poprzez bardziej wyrafinowane. Na koniec klikamy Zapisz.

W następnych czynnościach jakie musimy wykonać, to z wyświetlonego się okna dialogowego wybierzemy lokalizacje zapisu naszej prezentacji i klikamy Zapisz. Możemy zmienić również jakość naszych obrazów poprzez wybranie trybu Kompresja, który znajduje się po lewej stronie, a następnie w miejscu Jakość obrazka wybieramy Wysoka. Na koniec wybieramy Zapisz PDF., gdzie nasza prezentacja PDF w sposób automatyczny zostanie utworzona. Otwieramy gotową  prezentację i sprawdzamy czy wszystko przebiegło wg naszych ustaleń.

Istnieje możliwość dodania tekstu do naszej prezentacji. Jeśli chcemy go zastosować , należy otworzyć dane zdjęcie i następnie wybrać narzędzie Tekst, dostępne w pasku narzędzi po lewej stronie i dokonać odpowiedniej edycji. Klikamy Enter. Na koniec zdjęcie należy zapisać i użyć go przy robieniu prezentacji.