Jak korzystać z AQQ?

Wśród wielu dostępnych komunikatorów internetowych, dziś przyjrzymy się równie ciekawemu co popularny Gadu-Gadu. Komunikator internetowy AQQ, umożliwia prowadzenie rozmów ze znajomymi, wymianę plików czy prowadzenie wideokonferencji. Jak z niego korzystać?  Przedstawiamy krótki poradnik.

Instalujemy komunikator AQQ.  Po zainstalowaniu program uruchomi się samoistnie. Pojawi się okno dialogowe, w którym wpisujemy nazwę profilu i zaznaczamy klauzurę o zaakceptowaniu warunków na przetwarzanie danych osobowych. Następnie ustalamy login i hasło.

Teraz zajmiemy się importem kontaktów. W tym celu  należy wybrać Kontakty -> Import i Eksport. Klikamy na  przycisk Importuj. Aby rozpocząć rozmowę z wybranym kontaktem wystarczy kliknąć na niego dwa razy lewym przyciskiem myszy (w tym program nie różni się od standardowych komunikatorów). Jeśli chcemy zaś  prowadzić rozmowę z kilkoma osobami na raz wybierz Kontakty -> Konferencja GG. Pojawi się okno dialogowe,gdzie wybieramy osoby, z którymi będziemy rozmawiać. Zatwierdzamy OK.
Funkcją, jaką wyróżnia się spośród innych komunikatorów jest synchronizacja konta z Facebookiem, Twitterem i serwisem Blip . Dzięki temu uruchamiając program AQQ będziemy automatycznie logowani na wybrane portale społecznościowe. Aby włączyć taką opcję klikamy na zakładkę  Program -> Ustawienia . Przechodzimy następnie do zakładki Konta -> Portale społecznościowe. Tu zaznaczamy interesujący nas portal i wpisujemy  login, który widnieje na danym koncie.
Jeśli chcemy podzielić się ze swoim znajomym plikiem multimedialnym, możemy go przesłać poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na odpowiedni kontakt, a następnie wybieramy Wyślij plik. Po wybraniu odpowiedniego pliku, automatycznie rozpocznie się wysyłanie.
Wśród innych możliwości programu jest wysyłanie SMS-ów oraz dzięki wbudowanej syntezie mowy pozwala na odczytywanie wiadomości. Ponadto komunikator AQQ ma wbudowane moduły do odtwarzania wideo, odczytywania programu telewizyjnego oraz do organizowania własnego czasu.
AQQ jest także bardzo elastyczny, ogromna baza skórek i emotikonów sprawia, że każdy z internautów znajdzie własny, ulubiony schemat.