8 darmowych programów do ściągania filmów i muzyki

Szukasz dobrego oraz szybkiego darmowego programu do ściągania plików z internetu, filmów bądź muzyki? Jeśli tak to już dziś skorzystaj z dostępnej na naszej stronie,  popularnej kategorii wymiany plików p2p. Sugerowane programy są w pełni darmowe. Jednocześnie należy pamiętając o prawach autorskich twórców filmów i muzyki. Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych tego typu programów.

BitTorrent

Bezpłatny program do ściągania filmów i bezpośredniej wymiany plików w sieci p2p. Program BitTorrent umożliwia bezproblemową i szybką zmianę parametrów łącza. Jego największą zaletą w porównaniu do protokołu HTTP jest podział pasma pomiędzy osoby, które w tym samym czasie pobierają dany plik. Oznacza to, że użytkownik w czasie pobierania wysyła fragmenty pliku innym użytkownikom.

Ares

Darmowy klient sieci P2P umożliwiający  łatwe dzielenie się danymi z innymi użytkownikami w sieci. Wyposażony jest w kilka ciekawych funkcji takich jak bibliotek plików, wbudowany odtwarzacz multimedialny pozwalający podejrzeć pobierane pliki czy czat między użytkownikami. Ponadto z poziomu programu możemy korzystać z wielu internetowych stacji radiowych.

uTorrent

Nie obciążający pracy systemu klient sieci BitTorrent. Program zajmuje bardzo mało miejsca na dysku i nie wymaga instalacji, gdyż uruchamia się bezpośrednio z pliku. Pozwala na pobieranie muzyki i filmów w obrębie sieci BitTorrent i ustalanie dla każdego z nich osobnego transferu.

BitComet

Cieszący się dużą popularnością i uznaniem BitComet  umożliwia pobieranie, a nawet tworzenie plików torrent, które potem możemy umieścić na własnej stronie, lub w ogólnodostępnej bazie torrentów. BitComet umożliwia również rozmowy z innymi użytkownikami, ustawienia limitów szybkości przesyłania danych, ustawienia proxy i filtr adresów IP.

BearShare

Darmowy program do bezpośredniej wymiany plików. Umożliwia współdzielenie i wyszukiwanie plików typu mp3, avi, jpg, mpg, itp. Dzięki wbudowanemu akceleratorowi łączy się bezpośrednio z innymi użytkownikami, dzięki czemu dane trafiają do nas o wiele szybciej niż w przypadku podobnych sieci P2P.

eMule

Program do wymiany plików w sieciach peer-to-peer. Zasada jego działania jest podobna do klienta eDonkey2000 ? oba korzystają z tych samych serwerów gromadzących użytkowników. Liczba funkcji zaimplementowanych w eMule robi duże wrażenie, można śmiało powiedzieć, że jest to program dla osób lubiących testować coraz to nowe ustawienia.

Shareaza

Darmowy program, który pozwoli  ściągnąć pliki wszystkich typów z kilku popularnych sieci p2p. Pliki można pobierać z wielu źródeł jednocześnie i naprawiać ewentualne uszkodzenia przed ukończeniem pobierania. Program może pracować w jednym z trzech trybów: normalnym, zaawansowanym i Windows mode.

iMesh

Program do wymiany plików w sieci P2P. Umożliwia wyszukiwanie, pobieranie i udostępnianie muzyki w formacie MP3, plików graficznych, video oraz programów. Ciekawostką jest możliwość przeglądania profili użytkowników oraz zasobów jakie udostępniają. Wbudowany odtwarzacz multimedialny umożliwia odtwarzanie pobranych plików muzycznych i filmowych bez potrzeby opuszczenia programu.