8 darmowych programów do nagrywania płyt

Od wielu lat płyty CD i DVD to całkiem dobry sposób na archiwizację danych, przechowywanie muzyki czy filmów. Grunt to posiadać odpowiednie oprogramowanie do tego celu. Przedstawiamy kilka przydatnych, a co ważne darmowych programów do nagrywania płyt, które dostępne są w naszym serwisie do pobrania.

BurnAware Free

Darmowy program do nagrywania płyt CD, DVD oraz Blu-ray. Aplikacja obsługuje najczęściej używane formaty i nośniki danych takie jak CD-R/RW, DVD-R/RW, HD-DVD-R/RW, DVD RAM czy BD-R/RE. Oferuje również możliwość tworzenia/nagrywania obrazów ISO, BIN, NRG, IMG i DMG. Pozwala na wykonanie wszystkich operacji szybko i sprawnie, dzięki czemu możemy oszczędzić sporo czasu.

CDBurnerXP

Program służący do nagrywania płyt CD, DVD, Blu-Ray oraz HD-DVD. CDBurnerXP umożliwia także nagrywanie danych z obrazu ISO (również z innych programów), zgrywanie płyt do obrazu ISO, tworzenie i kontynuowanie wielosesyjnych kompilacji, bootowalnych dysków i zgrywanie płyt CD-Audio do plików w formatach MP3, OGG, WMA, WAV, FLAC.

Ashampoo Burning Studio

Darmowy program do nagrywania płyt CD/DVD/Blu-ray. Aplikacja oprócz nagrywania pozwala na tworzenie i edycję obrazów płyt, formatowanie płyt wielokrotnego zapisu czy kopiowanie płyt. Można tworzyć płyty MP3, nagrać film jako VideoCD (VCD) lub SuperVideoCD (SVCD), tworzyć i zapisywać pliki obrazów, wymazywać nośniki wielokrotnego zapisu (CD-RW, DVD+RW, DVD-RW ). Dzięki integracji z systemem pliki można dodawać do zapisu z poziomi Windows Explorera. Aplikacja potrafi wypalać pliki WAV, MP3, FLAC & Ogg Vorbis prosto na płytę, bez konieczności instalowania dodatków.

Free Disc Burner

Program do nagrywania wszelkiego rodzaju płyt. Aplikacja Free Disc Burner umożliwia między innymi na tworzenie płyt Audio CD, płyt z danymi, nagrywanie płyt multisesyjnych, czy też płyt Blu-Ray. Dodatkowo program Free Disc Burner pozwala na kasowanie danych z nośników RW.

DeepBurner Free

Bezpłatne narzędzie do wypalania dowolnego rodzaju płyt CD/DVD z danymi. Program pomoże w stworzeniu i nagraniu również obrazu ISO, albumów zdjęć CD/DVD. Umożliwia stworzenie również kopii bezpieczeństwa, kopiowania filmów DVD, nagrywanie plików audio, jak również bootowalnych płyt.

StarBurn

Program do nagrywania płyt CD/DVD/Blu-ray. Aplikacja pozwala wypalać płyty z danymi, tworzyć płyty CD-Audio z plików MP3, OGG, WAV i WMA, VCD, SVCD, DVD-Video oraz obrazy płyt ISO. StarBurn posiada moduł umożliwiający montowanie w systemie wirtualnych napędów.

Nero Kwik Media

Program do nagrywania i kopiowania płyt CD,DVD i Blu-ray oraz katalogowania zdjęć i filmów. Umożliwia tworzenie pokazów slajdów i filmów wideo. Nowa wersja umożliwia ponadto import plików bezpośrednio z zewnętrznych urządzeń i nośników danych. Posiada wbudowany odtwarzacz multimediów, obsługujący listy odtwarzania i prosta przeglądarka grafiki.

ImgBurn

Darmowy program przeznaczony do nagrywania obrazów płyt CD/DVD . W przypadku posiadania płyt wielokrotnego zapisu ImgBurn pozwala na ich kasowanie, obsługuje także dwuwarstwowe płyty DVD. Dostęp do opcji związanych z wyborem prędkości nagrywania oraz ilości kopii jest bardzo szybki. Obsługuje wiele różnych formatów, w tym: AM, BIN, CDI, CDR, DI, DVD, GI, IMG, ISO, MDS, NRG, PDI, UDI.

Oczywiście powyższa lista to tylko najpopularniejsze programy do nagrywania płyt, więcej podobnych aplikacji znajduje się w kategorii Multimedia – nagrywanie płyt.