Darmowe programy do nauki angielskiego

Nauka angielskiego może być łatwa i ciekawa. W sieci jest mnóstwo programów, dzięki którym bez większego problemu będziemy w stanie szybko przyswoić nowe słówka. Zasugerowane przez nas programy z pewnością Ci w tym pomogą.

Easy Rider

Słownik języka angielskiego i niemieckiego. Specyficzną cechą tego programu jest ukierunkowanie na wspomaganie czytania tekstów. Objawia się to dodatkowymi możliwościami obejmującymi przeglądarkę plików tekstowych (do czytania), a nawet współpracę z przeglądarką internetową. Dla zwiększenia czytelności tekst jest odpowiednio kolorowany, hasła są oddzielone poziomą linią, a aktywne hasło ma inny kolor tła. Program ma co prawda status shareware ale jego rejestracja jest możliwa za naprawdę symboliczną opłatą.

Profesor Henry – Rozumienie ze słuchu i Konwersacje

Program wspierający nasz słuch podczas konwersacji w języku angielskim. Obszerne scenki z udziałem 16 native speakerów o zróżnicowanym akcencie wzbogacają słownictwo i utrwalają dobre wzorce językowe. Dzięki 1000 różnorodnych ćwiczeń nauka jest urozmaicona, a przy tym skuteczna i przyjemna. Nowy typ ćwiczenia – odkrywanka – zapoznaje ze znaczeniem zasługujących na szczególna uwagę słów. Wszystkie filmy i obszerne nagrania posiadają pomocną, zwłaszcza dla początkujących, transkrypcję.

EasyLanguage – Język angielski (+ Gramatyka)

Program przygotowany do kompleksowej nauki języka angielskiego. Prrogram oferuje wiele ciekawych możlwości w tym wlaśnie zakresie prac. Idealne oprogramowanie dla wszystkich szukających efektywnej pracy do nauki angielskiego.

Angielski ? Mówisz i Rozumiesz

Multimedialny kurs firmy Edgard Multimedia, będący następcą programu Angielski w pigułce.

Przeznaczony dla osób początkujących i zaczynających naukę oraz tych, które chciałyby szybko przypomnieć sobie podstawy języka angielskiego. Program uczy 1500 najważniejszych słów i wyrażeń (m.in. podróży, pracy, zdrowia, zakupów, spędzania czasu wolnego), krok po kroku objaśnia podstawy i tłumaczy najważniejsze zagadnienia gramatyczne.Specjalnie opracowane ćwiczenia (750 ćwiczeń w 30 różnych typach) oraz graficzny analizator wymowy doskonalą mówienie i kształcą rozumienie ze słuchu.