Jak korzystać z AllPlayer?

Oglądając film z pewnością przydałby się dobry odtwarzacz multimedialny, który by potrafił odtworzyć rozmaite formaty plików multimedialnych, automatycznie pobierać napisy do filmów lub posiadał funkcję odtwarzacza muzyki. Takim rozwiązaniem łączącym w sobie wszystkie te opcje będzie instalacja programu AllPlayer.

 AllPlayer to jeden z najpopularniejszych polskich odtwarzaczy plików multimedialnych i jest dostępny na licencji adware (wersja bezpłatna) w polskiej wersji językowej. Odtwarzacz ten działa w systemach operacyjnych Windows XP, Windows Vista, Windows 7.

 AllPlayer posiada wbudowane kodeki, co pozwala na automatyczne odtwarzanie filmu bez potrzeby instalowania odpowiednich kodeków. Odtwarza formaty: DivX, XviD, MP3, AVI, FLV, MP4, 3GP, MKV, M2TS, MPG, MPEG, RMVB, WMV, QuickTime, MOV, FLAC, APE i wiele innych.

 Ciekawą opcją jaką posiada program jest skorzystanie z syntezatora mowy, który oferuje nam czytanie napisów (w program wbudowany jest syntezator mowy Ivona oraz Expressivo).

 ALLPlayer obsługuje napisy we wszystkich znanych formatach (np. czasowy hh:mm:ss, ASS – Advanced SubStation, SSA – SubStation Alpha, SubRip. SubViewer, MicroDVD, MPL2, SRT, SMI itd.)

 Przydatną funkcją jest również ALLSubtitleSearcher, która wyszukuje nowe dostępne napisy do naszych filmów i informuje, kiedy pojawiają się nowe, ulepszone wersje. Drugą opcją z jakiej możemy skorzystać jest opcja TV, dzięki której mamy dostęp do multimedialnej biblioteki filmowej, która oferuje nam setki tytułów filmowych do wglądu online bez żadnych ograniczeń.

 Aplikacja posiada wbudowany Equalizer, który pozwala na wybranie kilkunastu standardowych ustawień dźwięku (np. muzyka techno, rock itd.) i tym samym umożliwia odtworzenie plików muzycznych.

 Jeśli chcemy natomiast zmienić ustawienia programu ,możemy kliknąć na symbol klucza w dolnym panelu programu. W ustawieniach mamy możliwość pobrania napisów, zmianę wielkości i koloru czcionki oraz wybór lektora i ustawienie szybkości jego mówienia (symbol klucza -> Ustawienia-> Lektor).

 Jak widać AllPlayer to odtwarzacz , który posiada wachlarz łatwo dostępnych funkcji nawet tych bardziej zaawansowanych . Z pewnością jest prosty w użyciu i każdy użytkownik świetnie sobie poradzi z jego obsługą.