Ochrona dostępu do poufnych danych

Jeśli na naszym komputerze znajdują się prywatne dane, a zarazem nie chcemy, aby ktoś miał do nich dostęp to warto znaleźć odpowiednie rozwiązanie jak je skutecznie zabezpieczyć przed innymi.

W tej sytuacji świetnie sprawdzi się narzędzie My Lockbox,  dzięki któremu szybko zabezpieczymy poufne pliki. Podczas przeprowadzania instalacji programu należy wprowadzić hasło dostępu do miejsca, którym będziemy przechowywać prywatne dane, a następnie trzeba postępować zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie.

Program dokonuje umieszczenia ikony w zasobniku systemowym, która odpowiednim symbolem na bieżąco informuje o stanie zabezpieczonego folderu.  Jeśli natomiast chcemy zmienić lokalizację z folderu Dokumentach, w ustawienia w każdym momencie możemy to zmienić.

my-lockbox-pro1

W celu przeprowadzenia procesu przenoszenia plików do „sejfu” należy skopiować poufne pliki do odpowiedniego katalogu, kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę kłódki, a na koniec wybrać Lock and Quit,. Opcja ta umożliwi zniknięcie folderu. Dostęp do zabezpieczonego folderu otrzymamy w chwili uruchomienia aplikacji i podania hasła dostępu.