Jak nie dać się oszukać spamerom

Popularne spamy znajdujące się w skrzynkach pocztowych mogą narobić wiele szkód. Ich twórcy za ich pośrednictwem próbują wyłudzić od nas pieniądze bądź prywatne dane.

Prawie każdy z nas dostaje na skrzynkę niechciane wiadomości. Pomimo korzystania z programu antyspamowego i tak mogą docierać pojedyncze wiadomości. Warto wziąć pod uwagę kilka ważnych wskazówek:

1. Nie podawajmy naszego adresu e-mail na żadnej stronie lub forum internetowym. Do tego celu używajmy odrębnego maila do zamieszczania postów.
2. W przypadku, gdy otrzymaliśmy wiadomość z listy mailingowej, na którą się nie zapisywałeś, nie używajmy opcji wypisania się z listy.
3. Nie odpisujmy na e-maile spamowe i nie kupujmy niczego od spamerów. Dużym prawdopodobieństwem będzie, że kupiony towar będzie oszustwem,a my stracimy pieniądze i nerwy. Najprawdopodobniej w ogóle nie otrzymasz zamówionego towaru.
4. Warto wiedzieć, że spamerzy stosują jak najbardziej wyrafinowane sztuczki, np. nakłaniają do nabycia akcji, które sami kupili, aby w ten sposób podbić ich kurs.

sh