wieści z projektu kx

Kilka dni temu Eugene Gavrilov główny programista i koordynator projektu kX oficjalnie ogłosił o postępach aktualnych prac. Tak oto obecne zaangażowanie skupia się na wsparciu (a) 44.1kHz dla kart E-DSP, (b) dla 64-bitowej Visty (bardzo poważne zaangażowanie w świat 64-bitów to zwłaszcza przewidywana utrata kompatybilności z większością pluginów…), (c) w niewielkim rozwoju wydania sterownika pod Mac OS X (wsparcie dla hibernacji oraz nagrywania); w tym ostatnim zakresie (API OSX lub wieloplatformowo) mile widziana pomoc innych programistów… Czekamy zatem z niecierpliwością na nowe alfa- i beta- wydania.

kX project stworzony i rozwijany przez Eugene Gavrilova to ‚alternatywne’ oprogramowanie (w tym sterowniki) o nieograniczonych wręcz możliwościach konfiguracyjnych i perfekcyjnym wyzysku dźwięku z kart dźwiękowych, opartych na procesorach EMU10k1 i EMU10k2, produkowanych przez firmy Creative Technology i/lub E-mu Systems (głównie seria SoundBlaster – Live, Audigy itd.). Moim zdaniem niezależna aplikacja zapewnia o wiele lepszą obsługę sprzętu i pozwala bardziej wykorzystać jego możliwości, niż oprogramowanie ‚fabryczne’, stworzone przez producenta tych kart. Jedynym minusem projektu kX jest wciąż brak wsparcia dla systemów 64-bitowych.

Licencja: Freeware (oprogramowanie darmowe o zamkniętym własnościowym kodzie, przekazywane do użytku na zasadzie licencji)

Pobierz:
instalator kX Project beta(Aug 12, 2008) – 5.7MB
starsze bardziej stabilne wersje