Ukrywanie adresu IP

Każdy komputer podłączony do sieci nabywa unikalny kod tzw. adres IP. Znając ciąg cyfr , z których składa się IP, możemy np. poznać miejsce zamieszkania określonego użytkownika.

Aby skorzystać z takiej opcji poznania adresu użytkownika, należy zainstalować program o nazwie NotMyIP. Dzięki niemu możemy również zmienić nasz indywidualny adres IP.

Możemy dodatkowo skorzystać z serwisów przeznaczonych wyłącznie dla użytkowników z innych krajów (sklepów muzycznych, portali społecznościowych, itp.).

Po uruchomieniu NotMyIP wyświetli się nasz adres IP. Klikając w opcję Change IP , możemy nadać swojemu komputerowi inny adres.

W każdej chwili możesz przywrócić poprzednie ustawienia, wybierając opcję Restore IP.

notmyip

Darmowy program do ściągania muzyki i filmów.

 

Jeśli dbasz o swoją prywatność podczas surfowania w sieci, lub z jakiegokolwiek powodu często mają do czynienia z ograniczeniami do stron z powodu swojej lokalizacji geograficznej, to należy przyjrzeć się tej małej aplikacji. NotMyIP to darmowe narzędzie przeznaczone do ukrycia swoją identyfikację w internecie, maskując swój prawdziwy adres IP i pozwala surfować anonimowo poprzez dostarczenie trzech wiarygodnych i jakości proxy (z USA tylko).

Jest to przydatne, aby chronić prywatność, zapobiega kradzieży tożsamości, a także w celu uniknięcia ograniczeń do stron internetowych i usług, które są dostępne tylko w kilku krajach. Z małego okna z zakładkami, które czyni program bardzo łatwy w obsłudze, wszystko co musimy zrobić, to kliknąć na przycisk Change IP. Na karcie Zaawansowane opcje możemy ręcznie wybrać pełnomocnika, a także ustawić nasz wybór jako stałe. Program współpracuje z wszystkimi popularnymi przeglądarkami internetowymi i wielką rzeczą jest to, że nie wymaga instalowania dodatków ani dodatkowych konfiguracjach w naszych przeglądarkach internetowych. Okazało się działać dobrze na IE, Firefox, Opera i Chrome.