Jak połączyć kilka zdjęć w jedno?

Jak połączyć kilka zdjęć w jedno?

Uruchamiamy program Photoscape, a następnie z dostępnego menu wybieramy opcję Łączenie. Następnie wybieramy sobie zdjęcia np. metodą przeciągnij i upuść Łączenie zdjęć w jedno możemy uzyskać ustawiając je po kolei w pionie, poziomie lub w boksie probolan. Bardzo łatwo stworzyć dzięki tej opcji cyfrowy negatyw naszych zdjęć, tworząc szereg miniaturek. Odstęp między zdjęciami określa przerwę pomiędzy zdjęciami. Kolor tej przerwy zmieniamy, klikając na Kolor marginesu. Wprowadzone zmiany zapisujemy poleceniem Zapisz.

Łączenie kilka zdjęć w jedno to ostatnio bardzo interesująca opcja, aby nasza prezentacja bądź fotomontaż nabrał oryginalności i stały się jeszcze bardziej interesujące. W dzisiejszym artykule przedstawiamy sposób jak to zrobić szybko i bez problemu.

Nasz sposób przedstawimy w pierwszej kolejności na przykładzie programu Picasa.

Aby rozpocząć tworzenie naszego łączenia zdjeć, uruchamiamy program, gdzie następnie na dolnym pasku narzędzi wybieramy opcję Kolaż. Kolejnym krokiem jest wybór wybór fotografii, które połączymy w jedną i stworzymy tzw. kolaż .  Po lewej stronie programy mamy dostępnych mnóstwo interesujących opcji :

  1. Stos zdjęć: wygląda jak stos rozrzuconych zdjęć. Możemy przeciągać zdjęcia w różne miejsca kolażu, przesuwać je na wierzch lub pod spód stosu, a także dostosowywać skalę i kąt obrotu każdego zdjęcia. Po kliknięciu zdjęcia w kolażu zostanie nad nim wyświetlone kółko. Klikając i przeciągając przycisk kółka, możesz dostosować skalę i kąt obrotu zdjęcia.
  2. Mozaika: zdjęcia są automatycznie dopasowane do strony przez program Picasa. W odróżnieniu od kolażu ?Siatka? zdjęcia nie są rozmieszczone w równych wierszach i kolumnach.
  3. Mozaika w ramce: mozaika z wybranych zdjęć otaczająca jedno wyróżnione zdjęcie. Aby ustawić centralne zdjęcie, kliknij wybrane w tym celu zdjęcie, a następnie kliknij przycisk Ustaw jako środek ramki.
  4. Siatka: wszystkie wybrane zdjęcia są rozmieszczone w równych wierszach i kolumnach.
  5. Stykówka: zdjęcia są równo rozmieszczone w postaci miniatur.
  6. Wielokrotna ekspozycja: wybrane zdjęcia są nakładane na siebie. Ten kolaż pozwala uzyskać najlepsze efekty przy małej liczbie zdjęć.

Po zakończeniu wyboru efektu pracy, naciskamy opcję „Utwórz kolaż”.