Ostrzerzenia przed niebezpiecznymi stronami

Przeglądając na co dzień strony w sieci, zwykle nie zastanawiamy się nad zagrożeniem jakie mogą płynąć z  otwierania rozmaitych stron internetowych. Często bowiem zdarza się, że taka strona podszywa się pod zaufaną stronę lub zawiera podejrzany kod. Można się przed tym uchronić, instalując na komputerze rozszerzenie, które będzie sprawdzać wiarygodność i chronić przed wspomnianym zagrożeniem.

Instalując wtyczkę Web of Trust, możemy być spokojni, ponieważ  sprawdzi ona za każdym razem stronę przed jej wyświetleniem. Ponadto atutem wtyczki jest wyświetlanie oceny bezpieczeństwa, jaką zawiera dana witryna. Wtyczka potrafi zablokować najważniejsze zagrożenia. Z wtyczki mogą skorzystać użytkownicy Firefoksa, Chrome?a, Opery i Internet Explorera, pobierając ją ze strony www.mywot.com.

Wtyczka Web of Trust została stworzona 6 lat temu.Tworzy ranking na podstawie ocen użytkowników korzystających z niej. Witryny zostają ocenione pod czterema względami: zaufania, wiarygodności operatora, prywatności i bezpieczeństwa dzieci.
Stopień zaufania witryny oceniany jest w pięciostopniowej skali oznaczonej kolorami – od ciemno czerwonego poprzez ciemno zielony i jest obliczany algorytmicznie przez połączenie ocen użytkowników i danych z rozmaitych źródeł.