Nie sprzedaję wybrakowanego produktu – nie kradnę

Akcja firmy Microsoft pod hasłem „Nie przerabiam, nie kradnę” spotkała się z zdecydowanym odzewem posiadaczy konsol XBox360. Strona „„Nie sprzedaję wybrakowanego produktu – nie kradnę” jest odpowiedzią Polskich graczy na akcję Microsoftu. Przypomnijmy. Akcja ma na celu namawianie użytkowników konsol XBox360 do ich nie przerabiania. Ponadto firma twierdzi że fakt że w Polsce nie jest dostępna usługa Xbox LIVE wynika właśnie z faktu „Piractwa” czyli dosłownie przerabiania konsoli.

Jako użytkownicy oryginalnych wersji gier na konsolę Xbox 360 poczuliśmy się dotknięci insynuacją, iż brak polskiej wersji usługi Xbox LIVE wynika z faktu, iż Polacy korzystają z nielegalnego oprogramowania na tę konsolę. Nie zgadzamy się z sugestiami, iż cała wina za brak tej ważnej dla konsoli Xbox 360 usługi w naszym kraju leży po stronie graczy. Uważamy, że po kilku latach oczekiwa? na wprowadzenie Xbox LIVE w Polsce, po dziesiątkach obietnic i mydlenia nam oczu zapowiedziami w stylu „za miesiąc powiemy coś więcej” – w ko?cu czara goryczy się przelała. Przelała się za sprawą słów Pana Kuby Mirskiego.

Akcja jest godna uwagi ponieważ tłumaczenie się skalą piractwa jest co najmniej dziwne. Więcej informacji na stronie autorów.