Lokalizator telefonu z Androidem

menadzer-urzadzenGoogle udostępniło stronę Menedżer urządzeń Android najnowszą usługą wyszukiwarkowego giganta która ma na celu pomóc właścicielom w namierzeniu zagubionego lub skradzionego urządzenia pracującego pod kontrolą systemu Google Android.

Zasada działania oraz namierzania jest bardzo prosta i sprowadza się do kilku prostych czynności. Po pierwsze po wejściu w powyższy link, należy zalogować się do swojego konta Google, po czym zezwolić menedżerowi urządzeń Android na korzystanie z danych o lokalizacji. Po wyrażeniu zgody po chwili Wasze urządzenie z zielonym robocikiem na pokładzie zostanie namierzone o ile wcześniej zaakceptowaliście ?Dostęp do mojej lokalizacji?. Dodatkowo Google umożliwia wykonanie połączenia na telefon który będzie dzwonił na maksymalnych wartościach głośności przez pięć minut, tak aby można było go bezproblemowo znaleźć.

e Google umożliwia również wyczyszczenie pamięci urządzenia, aby w przypadku znalezienia zguby przez niepowołaną osobę nie doszło do wykradzenia naszych danych poufnych. W tym celu trzeba na urządzeniu z Androidem wejść w aplikację ?Ustawienia Google? ?> Menadżer urządzeń z Androidem ?>Zezwalaj na zdalne ustawienia fabryczne.