Szyfrowanie spakowanych danych kluczem publicznym

W jaki sposób można zapewnić sobie bezpieczeństwo w przypadku przesyłania danych do sieci bądź przenoszenia na zewnętrzne napędy?  Stosując szyfrowanie poufnych danych.

Do tego celu posłużymy się programem kompresującym SecureZIP,  który wykorzystuje infrastrukturę klucza publicznego (PKI) w celu zapewnienia maksymalnego poziomu zabezpieczeń szyfrowanych i przesyłanych w sieci danych. Narzędzie wykorzystuje parę kluczy (prywatny i publiczny) do szyfrowania danych.

SecureZIP przeprowadzi proces  generowania kluczy podczas procesu instalacji. Jedyne co należy zrobić to podać nazwę oraz swój adres e-mail.  Następnie SecureZIP wykorzysta te dane do wygenerowania pary kluczy (za pośrednictwem firmy Comodo, która jest urzędem certyfikującym). Na koniec instalacji otrzymujemy do dyspozycji klucz, dzięki któremu mamy możliwość zaszyfrowania danych za pomocą algorytmu AES 256.

Jedynym problemem z jakim możemy się spotkać, to przekonać znajomych, aby również zainstalowali SecureZIP. Tylko w ten sposób będą mogli odczytać zaszyfrowane przez nas informacje.

Proces pakowania i szyfrowania danych jest również intuicyjny i nie musimy określać żadnych certyfikatów.
SecureZIP_3

Należy wpisać adres e-mail odbiorcy paczki (klucz publiczny każdego z użytkowników, do którego chcesz wysłać dane jest skojarzony z jego adresem e-mail, który musiał podać podczas instalacji SecureZIP), a narzędzie wyszuka w globalnym katalogu Comodo odpowiedni klucz publiczny, wykorzystując go do zaszyfrowania danych.

W ten sposób tylko osoba posiadająca prywatny klucz będzie w stanie odszyfrować dane.