Usuwanie informacji osobistych i ukrytych z plików MS Office

Tworząc dokumenty w pakiecie MS Office, nawet nie zdajemy sobie sprawy, że takie treści zawierają wiele informacji, które identyfikują jego autora. W momencie, gdy chcemy opublikować utworzony dokument w sieci, skasowanie niepożądanych treści może być potrzebne. Zrobi to za nas szybko odpowiedni dodatek do pakietu MS Office.

Dodatek jest przeznaczony dla aplikacji Word 2003/XP, Excel 2003/XP i PowerPoint 2003/XP. Wchodząc na stronę Microsoft.com  należy pobrać wyżej wymieniony dodatek.  Strona posiada również opis,  które elementy są usuwane z dokumentów. Przy użyciu tego dodatku można trwale usunąć ukryte dane i dane współpracy, takie jak śledzenie zmian i komentarze, z plików programu Microsoft Word, Microsoft Excel i Microsoft PowerPoint.

W chwili zainstalowania rozszerzenia w systemie, przechodzimy do zakładki  menu Plik , gdzie pojawi się dodatkowe polecenie: Usuń ukryte dane.

Aby z niego skorzystać należy otworzyć dokument, który ma być oczyszczony z ukrytych informacji.

W kolejnym kroku uruchamiamy polecenie usuwania ukrytych danych. W wyświetlonym oknie następnie należy określić lokalizację i nazwę oczyszczonej kopii pliku i kliknąć w polecenie Dalej.

W kolejnym oknie kliknij Zakończ, gdzie w pliku tekstowym zostanie wyświetlony pełny raport dokonanych zmian.

204432607_32f2bfe5f7