Szybkie ukrywanie okien aplikacji

Chcąc ukryć przed niepowołanymi użytkownikami okienka programów, które obecnie przeglądamy możemy użyć odpowiedni program, by szybko ukryć uruchomione  nie tylko otwarte okna folderów, aplikacji Windows czy przeglądarek internetowych, ale także ikony pulpitu, a nawet cały pasek zadań.

Użyjemy do tego programu Magic Boss Key, który jest całkowicie bezpłatny i natychmiast ukrywa włączone okienka procesu(ów) jednym ruchem, za pomocą wcześniej ustalonego skrótu klawiszowego.

Aplikacja umożliwia wyłączenie z ukrycia dowolnej liczby okien i przywrócenie do stanu początkowego wcześniej schowanych. Po instalacji programu należy dodatkowo pobrać i zainstalować spolszczenie interfejsu. Wystarczy odnaleźć plik tekstowy, który znajduje się w folderze Language i edytować  go w Notatniku.

magic-boss-key-4

Następnie uruchamiamy program Magic Boss Key, a wszystkie otwarte w danym momencie okna znajdą się na liście w głównym oknie interfejsu. Po dokonaniu przeglądu zaznaczamy te, które chcielibyśmy ukryć. Po niespodziewanym wejściu niepożądanej osoby wciskamy oba klawisze myszy (prawy i lewy), a natychmiast zaznaczone okna zostaną ukryte.

W sposób analogiczny możemy je szybko przywrócić. Chcąc ukryć ikony pulpitu, pasek zadań bądź wyciszyć dźwięk, w ustawieniach należy zaznaczyć odpowiednie opcje. Tu również możemy dokonać zmian „gorącego” klawisza skrótu na F12.