Google Earth

google-earth

Google Earth  –  oferuje mapy i zdjęcia satelitarne, lotnicze oraz różnego rodzaju informacji geograficznych i turystycznych. Wystarczy wybrać dowolny punkt na trójwymiarowym modelu kuli ziemskiej, aby przyjrzeć się mu z dowolnej odległości z powietrza. Posiada funkcję zoomu oraz możliwość zmiany kąta obserwowania danego obiektu. Google Earth jest programem za pomocą którego można wyświetlić dowolny punkt na ziemi oraz wyświetlanie zdjęć satelitarnych, map, ukształtowania terenu, budynków 3D a to tylko ułamek możliwości programu.

Google udostępniła do pobrania nową wersję aplikacji Google Earth. Aplikacja pozwala na wyświetlanie w trójwymiarze zdjęcia kuli ziemskiej oraz tras korzystając z innej usługi Google Maps. Najnowsza wersja o numerze 5.2 umożliwia ustalenie średniej prędkości poruszania, określenia wysokości terenu (dodanie obsługi GPS). Oczywiście użytkownik będzie miał możliwość nagrania trasy i umieszczenia jej w serwisie YouTube. Najnowszą wersję można pobrać klikając TEN link.
Producent pisze o Google Earth na swojej stronie:
„Masz cały świat w swoim PC; atlas, encyklopedię i symulator lotu, wszystko połączone w całość. Po prostu wskaż i powiększ dowolne miejsce, które chcesz zbadać. Miasta, góry i doliny są przedstawiane w wysokiej rozdzielczości jako zdjęcia 3D wraz z dodatkowymi informacjami.
Wyszukaj lokalne firmy i sprawdź połączenia drogowe. Wyniki są wyświetlane na ekranie. Procesy wyszukiwania możesz łatwo ułożyć w warstwy, zapisać wyniki w folderach i udostępnić oznaczenia miejsc innym
użytkownikom.

Znajdź bogate w treść informacje multimedialne we wspólnocie WWW i
popularnych źródłach informacji, takich jak magazyn National Geographic. Skorzystaj z bocznego paska po lewej stronie, znajdź warstwy Geographic Web i Polecane oraz warstwy budynków 3D, parków, szkół, szpitali, lotnisk, sklepów i innych.

Oznacz odwiedzone miejsca i podziel się nimi z przyjaciółmi. Google Earth umożliwia dodawanie wielu informacji do oznaczeń miejsc, np. zdjęcia, notatki, recenzje restauracji i wiele innych. Przeglądaj tysiące takich punktów danych utworzonych przez innych użytkowników Google Earth przy użyciu formatu Google Earth: .KML.”

google-earth-pl

Producent: Google Inc.
Licencja: bezpłatna (Freeware)
Platforma: Windows
Link do programu: Pobierz