Najlepsze programy do usuwania spyware

Spyware gromadzi informacje o użytkowniku komputera, a później zazwyczaj wysyła je bez jego wiedzy autorowi tego złośliwego oprogramowania. Zabezpiecz się przed szpiegami! Na pewno nikt nie chciałby, aby jakaś złośliwa aplikacja szpiegowała jego działania, a potem wysyłała różne dane do cyberprzestępcy. A dane te mogą mieć dla nas niemałe znaczenie, ponieważ spyware stara się gromadzić takie informacje jak dane osobowe, numery kart płatniczych, hasła, adresy e-mail, a nawet zainteresowania właściciela komputera (zbiera je na podstawie wpisywanych słów w wyszukiwarce internetowej). Najczęściej nie mamy pojęcia, że jakiś program nas szpieguje, choć w sporadycznych przypadkach spyware może nawet wyświetlać reklamy lub rozsyłać spam ? wówczas szybko zorientujemy się, że coś nas zaatakowało.

Jak pozbyć się spyware?u i pozostać zabezpieczonym? Najlepiej skorzystać z programu antyspyware?owego. Spośród wielu aplikacji tego typu wybraliśmy takie, które naszym zdaniem są najlepsze. Każdy program jest także ? oczywiście ? darmowy.

Spyware Terminator

Ten program usunie spyware, jak również inne niepożądane aplikacje. Spyware Terminator jest bowiem przygotowany także na walkę z adware?em, wirusami, trojanami, keylogerami i innym złośliwym oprogramowaniem. Narzędzie cechuje ponadto szybkość działania ? stosunkowo wolny komputer może zostać przeskanowany w ciągu zaledwie 35-40 sekund. Program bez trudu poradzi sobie z usuwaniem szpiegów i niechcianych reklam, a nawet pozbędzie się tych plików, których trudno się pozbyć gdyż są zablokowane. Autorzy Terminatora zadbali nawet o specjalne narzędzie do analizowania szkodników, co znacząco podnosi jego skuteczność pracy. Co więcej, Spyware Terminator potrafi chronić komputer w czasie rzeczywistym ? wystarczy go tylko odpowiednio skonfigurować.

Spybot – Search & Destroy

Ten program był swojego czasu najpopularniejszą aplikacją do wykrywania i usuwania spyware?u. Obecnie radzi sobie także z innymi zagrożeniami (m.in. adware, dialery), jak również może czyścić tzw. ścieżki użytkownika, aby nie pozwolić oprogramowaniu spyware na żadne działania szpiegowskie. Funkcja ta okazuje się także przydatna wtedy, gdy dzielimy komputer z kilkoma osobami i nie chcemy, by miały one dostęp do naszych danych. Na uwagę zasługuje z pewnością fakt, że Spybot ? Search & Destroy jest dość często aktualizowany, dzięki czemu jego baza definicji szkodników zawsze zawiera informacje o najnowszych niepożądanych programach.

Oba programy dostępne są na naszej stronie do pobrania za darmo.