Google Chrome

Google Chrome – najnowsza wersja przeglądarki internetowej Google, która zdobywa coraz większą popularność i stała się konkurencją dla Firefox. Elementem charakterystycznym, wyróżniającym aplikację są bardzo małe wymaganie sprzętowe, co pozwala korzystać z przeglądarki nawet na słabszych komputerach. Google Chrome zbudowana została w oparciu o silnik renderowania stron webKit – framework używany w Safari i iPhone, wraz z autorskimi rozwiązaniami Google. Należy tu wspomnieć m.in. o trybie incognito oferującym możliwość niezapisywania odwiedzanych witryn w historii czy też funkcji Bezpieczne przeglądarki internetowe ostrzegającej przed wejściem na niebezpieczne lub podejrzane witryny.

Google udostępniła na tę chwilę tylko na kanale developerskim wersję 10 przeglądarki Chrome. Na wersja przeglądarki została oznaczona numerem 10.0.612.1. Programiści skupili się tylko na poprawieniu błędów zgłoszonych od wydania poprzedniej wersji. Osoby zainteresowanie testowaniem nowej wersji powinny kliknąć TEN link. Jednak jest to wersja testowa więc może działać niestabilnie.

Google udostępniło stabilną wersję przeglądarki Chrome . Jak można przeczytać na blogu ta wersja oznaczona numerem wnosi dużo zmian. Do najważniejszych można zaliczyć obsługę akceleracji 3D CSS, ostrzeganie użytkownika przed pobieraniem specyficznych plików oraz usuniecie usługi Google Gears. Ponadto usunięto też zgłoszone wcześniej błędy.  Przeglądarkę można pobrać po kliknięciu w TEN link.


Producent: Google
Licencja: bezpłatna (Freeware)
Link: Pobierz