Wyciekły hasła ponad 700 tysięcy użytkowników serwisu filmweb

Jak można przeczytać w serwisie niebezpiecznik.pl zostało skradzione ponad 700 tysięcy haseł, loginów czy adresów mailowych użytkowników serwisu Filmweb. Jak można przeczytać w oświadczeniu Malwina Grochowskiej Brand Managera serwisu Filmweb.pl:

Baza, która znalazła się w sieci, nie jest aktualna: pochodzi z ko?ca 2008 roku. Nie miało miejsca jakiekolwiek przełamanie systemów informatycznych lub włamanie do portalu. Wszystko wskazuje na to, że dokonano kradzieży. Zarząd Omnigence, właściciel Filmwebu, przygotowuje zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Podkreślamy, że obecne zabezpieczenia Filmwebu nie zostały przełamane. Aktualnie hasła nowych użytkowników Filmwebu są solone, to znaczy szyfrowane w sposób bardzo utrudniający ich odczytanie osobom niepowołanym.

osoby posiadające konto na serwisie mogą sprawdzić czy i jego dane zostały skradzione. Wystarczy kliknąć TUTAJ. Zalecana jest zmiana hasła jeżeli ktoś posiada konto na portalu nawet jeżeli jego dane nie znajdują się w bazie która została skradziona.

?ródło:http://niebezpiecznik.pl/