AdwCleaner

AdwCleaner to darmowe, niewielkie i łatwe w obsłudze narzędzie do oczyszczania systemu z niechcianego i szkodliwego oprogramowania. Program radzi sobie z różnego rodzaju niebezpiecznymi elementami, jak adware, hijackery, czy paski toolbar. Na uwagę zasługuje czytelny interfejs, który umożliwia korzystanie z aplikacji także mniej doświadczonym użytkownikom komputera. AdwCleaner nie wymaga instalacji. Program może być uruchomiony zarówno z dysku twardego, jak i nośnika zewnętrznego (płyta CD, karta pamięci, pendrive).

Aplikacja posiada możliwość skutecznego usuwania potencjalnie niechcianego oprogramowania (PUP). AdwCleaner pozwala również pozbyć się komponentów takich jak niepożądane paski narzędziowe (toolbary) czy elementów wyświetlających reklamy (adware). Często podczas instalacji różnych programów niejako ”przy okazji” instalowane są dodatkowe elementy, bez naszej zgody. Może zdarzyć się, że będą one zawierały złośliwy kod. W wielu przypadkach, moduły reklamowe, szpiegowskie, czy też toolbary nie są łątwe do samodzielnego usunięcia. AdwCleaner pomaga je zlokalizować i usunąć. Aplikacja prezentuje wyniki w formie dokumentu tekstowego. Użytkownik może sprawdzić, które pliki oraz wpisy w rejestrze zostały zakwalifikowane do usunięcia. Wystarczy jedno kliknięcie, by pozbyć się niepożądanych i szkodliwych plików z komputera.

Warto zaznaczyć, że proces usuwania niechcianego oprogramowania zakończony jest restartem systemu – przed jego rozpoczęciem należy zamknąć działające aplikacje i zapisać efekty swojej pracy.

AdwCleaner Pobierz