Produkt firmy Kaspersky Lab otrzymał certyfikat West Coast Labs Checkmark Spyware

Firma Kaspersky Lab, jeden z czołowych producentów oprogramowania służącego do ochrony przed wirusami, atakami hakerów i spamem, informuje o uzyskaniu kolejnego certyfikatu dla linii produktów Kaspersky Anti-Virus. Wersja 5.0, najnowsza generacja programu Kaspersky Anti-Virus Personal, pomyślnie przeszła testy przeprowadzone na platformie Microsoft Windows XP przez międzynarodowe centrum badawcze West Coast Labs w kategorii ochrony przed programami spyware i uzyskała prestiżowy certyfikat Checkmark Spyware.
Program Kaspersky Anti-Virus otrzymuje certyfikaty Checkmark od 1998 roku, kiedy firma Kaspersky Lab przedstawiła do testów aplikację Kaspersky Anti-Virus w wersji 3.0. W ciągu tego okresu produkty firmy Kaspersky Lab zarejestrowane w systemie certyfikacji Checkmark stale uzyskują wysokie wyniki.
Checkmark jest systemem testowania i certyfikacji produktów służących zapewnieniu bezpiecze?stwa IT, który stosuje niezależne standardy w celu sprawdzenia skuteczności produktów. Właścicielem tego wysokiej jakości systemu jest organizacja West Coast Labs z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która ściśle współpracuje z czołowymi przedstawicielami branży informatycznej oraz z wieloma grupami użytkowników.

Czytaj dalej na kaspersky.pl