64-bitowy Windows jest złoty…

Oznacza to, że program jest gotowy do przesłania do producenta, który wytłoczy płyty z nowym systemem. Możliwe jest, że dzięki temu, oprogramowanie Microsoftu trafi do pierwszych użytkowników już pod koniec kwietnia.

Wśród produktów przeznaczonych do produkcji znalazły się Microsoft Windows Server 2003 Standard x64 Edition, Microsoft Windows Server 2003 Enterprise x64 Edition, Microsoft Windows Server 2003 Datacenter x64 Edition oraz Windows XP Professional x64 Edition.
Wiadomość ta z pewnością powinna zadowolić producentów procesorów, zarówno AMD, pioniera 64-bitowych procesorów dla maszyn biurkowych i ta?szych serwerów i stacji roboczych, jak i Intela. Do tej pory użytkownicy nowych układów musieli korzystać z oprogramowania 32-bitowego lub wersji beta nadchodzącego systemu.
Microsoft ogłosił, iż wierzy, że to właściwy moment na premierę nowych systemów operacyjnych. Firma wspomina, że posiada wsparcie dla swoich 64-bitowych platform, zarówno dla maszyn biurkowych, ale i serwerowych ze strony ponad 300 firm, z wielu segmentów przemysłu IT.

Za: PcLab.pl