Kaspersky Anti-Virus

kaspersky-anti-virus

Kaspersky Anti-Virus – jest jednym z najlepszych programów antywirusowych, przeznaczonym dla indywidualnych użytkowników i małych firm. Aplikacja pozwala na monitorowanie wszelkich źródeł potencjalnych ataków wirusów a wbudowany skaner skutecznie kontroluje pamięć operacyjną, dyski twarde, nośniki (łącznie z ich sektorami startowymi) i pliki (także te skompresowane). Kaspersky Anti-Virus , dzięki modułowi MailChecker, umożliwia rezydentną ochronę poczty elektronicznej niezależnie od wykorzystywanego programu pocztowego. Przydatną funkcją jest również przywracanie danych zapisanych w plikach zainfekowanych wirusami. Jak zapewniają autorzy, dzięki integracji z systemem operacyjnym działanie silnika antywirusowego nie zmniejsza wydajności chronionego komputera. Aktualizacja antywirusowych baz danych może być przeprowadzana nawet co godzinę, co świadczy o dużym profesjonalizmie producenta.

Kaspersky Anti-Virus stanowi podstawę systemu bezpieczeństwa Twojego komputera, która gwarantuje ochronę w czasie rzeczywistym przed najnowszym szkodliwym oprogramowaniem i wirusami. Program wyposażony jest w mechanizm inteligentnego skanowania oraz częstych aktualizacji, dzięki czemu zapewnia proaktywną ochronę przed znanymi oraz nowymi zagrożeniami. Dzięki Kaspersky Anti-Virus możesz korzystać i cieszyć się z niezawodnej ochrony, która nie spowolni pracy Twojego komputera.
Kaspersky Anti-Virus  podstawa ochrony Twojego komputera PC. Program automatycznie chroni Cię w czasie rzeczywistym przed wszelkimi zagrożeniami cyfrowymi. Kaspersky Anti-Virus  wyposażony jest w wielokrotnie nagradzane technologie, które zapewniają niezauważalną ochronę, podczas gdy Ty cieszysz się swoim cyfrowym życiem. Kaspersky Anti-Virus oferuje wiele nowych i udoskonalonych funkcji oraz unikatowych technologii ochrony, które pozwalają na zwalczanie najnowszych zagrożeń online, umożliwiają płynne działanie Twojego komputera PC i dostosowanie ochrony do Twoich potrzeb.

Kaspersky Anti-Virus Personal został stworzony w celu zapewnienia rzetelnej ochrony antywirusowej użytkownikom oprogramowania Windows. Aplikacja posiada wbudowany skaner antywirusowy, który wykrywa zarażone pliki w poczcie elektronicznej, zasobach naszego dysku czy nawet archiwach RAR i ZIP, a następnie szybko i skutecznie usuwa.

Program oferuje automatyczną ochronę w czasie rzeczywistym przed szeregiem zagrożeń IT:

 • Skanowanie plików, stron WWW i wiadomości e-mail w czasie rzeczywistym
 • Podstawowa ochrona przed kradzieżą tożsamości
 • Oznaczanie kolorami odnośników do niebezpiecznych stron WWW
 • Blokowanie odsyłaczy do szkodliwych stron WWW
 • Blokowanie podejrzanych programów na podstawie ich zachowania
 • Ochrona przed przechwyceniem Twojego komputera PC przez hakerów
 • Autoochrona przed szkodliwym oprogramowaniem
 • Regularne i krytyczne uaktualnienia zapewniające ciągłą ochronę

Przy ówczesnych zagrożeniach jakie czyhają na nas w sieci dobry program antywirusowy to niemal obowiązek. Dziś przyjrzymy się jednemu z najlepszych programów jakim jest  Kaspersky Anti-Virus, który skutecznie wykrywa i eliminuje wszelkie zagrożenia w systemie operacyjnym i zainstalowanych aplikacjach.

Pierwszą podstawową zasadą podczas instalacji antywirusa o jakiej należy pamiętać jest odinstalowanie starych programów antywirusowych, gdyż nieusunięcie ich spowoduje błąd podczas instalacji nowego i nie dojdzie do jej zakończenia.

Wersja Kaspersky Anti-Virus jest testowa przez trzydzieści dni po instalacji, jeśli jednak posiadamy klucz licencyjny to wpisując go ( po wcześniejszym zakupie płatnego pakietu) i program działa bez ograniczeń.

Pierwszy krok jaki musimy zrobić posiadając już program na swoim systemie to zaktualizować bazę danych wirusów, gdyż tylko wtedy mamy pewność, że program jest skuteczny i posiada pełen dostęp do najnowszych zagrożeń wirusowych. W tej sytuacji należy kliknąć w zakładkę Aktualizacja -> Uruchom Aktualizację.

Następnie przechodzimy do skanowania, gdzie mamy do wyboru kilka rodzajów skanu:

 • Pełne skanowanie dokładne skanowanie całego systemu. Obiekty, które są skanowane domyślnie: pamięć systemowa, programy uruchamiane wraz ze startem systemu, kopia zapasowa systemu, pocztowe bazy danych, dyski twarde, dyski wymienne oraz sieciowe.
 • Szybkie skanowanie skanowanie obiektów ładowanych podczas uruchamiania systemu operacyjnego, jak również pamięci systemu oraz boot-sektorów.
 • Skanowanie obiektów skanowanie dowolnego obiektu wybranego przez użytkownika.
 • Skanowanie napędów wymiennych

W zależności na bezpieczeństwie jakiej strefy nam najbardziej zależy, możemy wybrać tryb skanowania. W tym przypadku wybieramy opcję Ustawienia po lewej stronie odpowiednią zakładkę , gdzie każda zakładka odpowiada za inny tryb skanowania ? odpowiednio: pliki, e-mail, strony www, komunikatory internetowe, aplikacje komputerowe. Mamy również możliwość ustawienia czasowego (co ile czasu ma się włączać aktualizacja bazy danych).

Ciekawostką jest również  Dysk ratunkowy (Kaspersky Rescue Disk), który  służy do skanowania i leczenia zainfekowanych komputerów opartych na architekturze 32-bitowej. Powinien być wykorzystany, gdy infekcji nie można wyleczyć przy użyciu programów antywirusowych lub narzędzi naprawczych.

kaspersky_2010
Producent: Kaspersky Lab
Link do programu: Pobierz