Jak zabezpieczyć swój komputer przed wirusami?

W dzisiejszych czasach nie posiadając żadnej ochrony antywirusowej ryzykujemy zainfekowanie komputera i czasem nawet utratę ważnych danych. Dlatego nie należy zwlekać, tylko w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w dobry antywirus. W internecie, aż roi się od różnego rodzaju antywirusów dostępnych całkowicie za darmo. Przedstawimy tutaj kilka z nich wartych uwagi i najpopularniejszych programów w sieci.

avast! free
Jeden z najlepszych darmowych programów do ochrony komputerów. Co ważne możemy także zainstalować polską wersją dostępna pod linkiem podanym powyżej, co może okazać się dużym udogodnieniem zwłaszcza dla tych, którzy nie mają angielskiego w małym paluszku. Posiada bardzo rozbudowaną bazę i często jest aktualizowany. Prosty w obsłudze.

AVG Anti-Virus Free
Znany i popularny jeśli chodzi o całkowicie bezpłatne programy do ochrony. Możemy pobrać polską wersję. Program prosty w obsłudze i automatycznie się aktualizuje, rozbudowana baza danych.

Avira Free Antivirus
Dobry i troszkę mniej rozbudowany antywirus dostępny za darmo. Uważany jest za jeden z najlepszych antywirusów wśród darmowych aplikacji. Avira Free Antivirus oferuje efektywną ochronę przed komputerowymi wirusami, trojanami, rootkitami, spyware, adware i innymi zagrożeniami .

Możemy także postarać się o płatne wersje antywirusów, jednak nie bardzo się to opłaca, gdy mamy zamiar używać ich tylko w domu. Przedstawię dwa z nich:

Kaspersky
Bardzo dobry program. Duża baza danych, aktualizacje i polska wersja językowa.

Z swojej strony pozostaje jedynie polecić któryś z powyższych do domowej ochrony komputera, choć chociaż każdy sam powinien sprawdzić jaki program będzie dla niego najwygodniejszy.

Szczegółowe informacje o tych programach znajdziemy w naszym serwisie.