Jak usunąć zmarszczki w Photoshopie?

Wśród rozmaitych funkcji jakie oferuje nam praca z programem Photoshop możliwe jest usunięcie zmarszczek na dowolnej fotografii, na której twarz może tego potrzebować. W artykule opisujemy jak to zrobić szybko i z efektem gwarantowanego zadowolenia.

Otwieramy odpowiednie zdjęcie, które chcemy poddać obróbce. W pierwszej kolejności idealnie będzie powiększyć nasze zdjęcie, tylko dlatego, że zmarszczki będą bardzo dobrze widoczne.  Wybieramy narzędzie Pędzel Korygujący (Brush Tool) , a następnie zmniejsz bądź powiększamy średnicę pędzla, aby była nieco większa od grubości zmarszczek.

Najwięcej zmarszczek zwykle skupia się wokół obwodu naszych oczu. W tym celu dobrze jest odszukać punkt znajdujący się dość blisko tej zmarszczki, którą chcemy skorygować. Znajdujemy więc punkt i klikamy na nim klawiszem Alt. Kolejnym krokiem będzie przeciągnięcie myszką wzdłuż kolejnych zmarszczek , w celu ich likwidacji. Powtarzamy tę czynność, aż wyretuszujemy odpowiednią ilość zmarszczek.

Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że im mniej zaingerujemy w dane zdjęcie tym efekt, który chcemy uzyskać będzie jak najbardziej naturalny.