Jak odchudzić postać w Photoshopie?

Photoshop kryje w sobie wiele możliwości dotyczące retuszu choćby poprawa niedoskonałości. W dzisiejszym artykule zajmiemy się odchudzaniem postaci z zachowaniem proporcji ciała i proporcji otoczenia. Pracując nad zmianą sylwetki w programie, należy pamiętać, aby nie uzyskać efektu odwrotnego do zamierzonego. Zamiast idealnej sylwetki na fotografii, możemy uzyskać zniekształcone proporcje naszego ciała i naszego otoczenia np. linie proste budynków na zdjęciu będą wygięte. Jak więc zrobić idealny retusz bez oznak naszej ingerencji? zachęcamy do przeczytania krótkiego poradnika.

Otwieramy program Photoshop, a następnie będziemy używać filtru Skraplanie (Liquify), poprzez wybranie w prawym menu efektów (Efekty, Pokaż Wszystkie(Show All) – Skraplanie (Liquify). W ten sposób otworzy nam się nowe okienko.

Przechodzimy do naszego odchudzania postaci, w tym celu wybieramy narzędzie Zniekształcanie.  Kolejnym krokiem jaki zastosujemy będzie wybór rozmiaru pędzla i jego nacisku. Rozmiar pędzla powinien być dość duży. W przypadku problemów możemy  wcisnąć ikonkę, która znajduje się po lewej stronie Rekonstrukcja (trzecia od dołu) i zamalowujemy obszar zdjęcia, który chcemy przywrócić do stanu pierwotnego.  Chcąc odchudzić ręce, nogi bądź talię przesuwamy pędzlem z zewnątrz do środka osoby.

Kolejnym krokiem jaki musimy wykonać będzie zastosowanie opcji  Marszczenie (Pucker Tool). Dzięki niemu w sposób precyzyjny odchudzimy ręce, nogi, talię bądź szyję czy. Istnieje również możliwość ingerencji w tzw. fałdki bądź wybrzuszenia (np. zbyt obfite piersi, wypukłe policzki). W tym celu najeżdżamy pędzlem na środek np. talii i delikatnie klikamy.

W ostatnim etapie naszej pracy z programem możemy posłużyć się narzędziem Wzdęcie (Bloat Tool). Funkcja idealnie się nadaje do powiększania piersi, pośladków, ust czy oczu . Aby ją zastosować najeżdżamy naszą myszką na odpowiednią część ciała i delikatnie klikamy.