Combofix Instrukcja

Pobierz program i zapisz go na pulpicie. Po pobraniu i zapisaniu zobaczysz ikonę podobną do poniższej

 

Jesteśmy prawie gotowi, by uruchomić program ComboFix. Najpierw jednak musimy podjąć odpowiednie kroki, by uniknąć konfliktów z innymi programami podczas skanowania systemu.

Proszę po prostu:

  • zamknąć wszystkie otwarte okna – także okno przeglądarki
  • zamknąć lub wyłączyć wszystkie aktywne programy antywirusowe, programy typu antyspyware oraz firewall, ponieważ mogą one zakłócić działanie programu ComboFix w czasie skanowania systemu.

Po wykonaniu dwóch powyższych czynności, uruchom program ComboFix poprzez dwukrotne kliknięcie jego ikony.
Uwaga: po uruchomieniu programu nie należy klikać myszką wewnątrz okna ComboFix’a, gdyż może to spowodować jego zatrzymanie.
Najlepszym wyjściem jednak, jest powstrzymanie się od używania komputera w tym czasie i pozwolenie programowi na spokojne skanowanie.

 

Po kliknięciu ikony ComboFix’a, możesz otrzymać następujący komunikat:

 

System Windows wyświetla to ostrzeżenie, gdyż program ComboFix nie posiada podpisu cyfrowego.
Ostrzeżenie to jest czymś zupełnie normalnym i w tym wypadku kliknięcie przycisku Uruchom nie spowoduje zagrożenia dla komputera.
Jeśli używasz systemu Windows Vista i jesteś zapytany o to, czy rzeczywiście chcesz uruchomić ten program (Kontrola Użytkownika), kliknij Zezwalaj.
W tym momencie powinieneś zobaczyć następujące okienko programu:

 

ComboFix rozpoczyna działanie i po chwili powinieneś zobaczyć okienko ze zrzeczeniem się gwarancji na oprogramowanie:

 

Jeśli nie zgadzasz się z zasadami używania programu, wciśnij Nie, by zakończyć jego działanie. By kontynuować, naciśnij Tak. Jeśli zdecydowałeś się na kontynuację, ComboFix utworzy nowy punkt Przywracania Systemu, by w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości, które pojawiły się podczas skanowania, można było cofnąć ustawienia systemu. Następnie, program utworzy kopię zapasową twojego rejestru:

 

Po skończeniu wykonywania kopii zapasowej rejestru, program ComboFix spróbuje wykryć czy komputer posiada zainstalowaną Konsolę Odzyskiwania systemu Windows. W przypadku, gdy jest ona już zainstalowana, możesz kontynuować czytanie instrukcji od tego momentu. W innym wypadku, powinieneś zobaczyć następującą informację:

 

Wybierz Tak, by pozwolić programowi ComboFix na kontynuację. Wystarczy podążać za wyświetlanymi informacjami, by Konsola Odzyskiwania została zainstalowana.
Po pomyślnej instalacji, powinna się pojawić następująca informacja:

 

Wybierz Tak, by kontynuować. W przypadku, gdy instalacja Konsoli Odzyskiwania się nie powiodła, proszę przejść do skanowania systemu.
Po skończeniu skanowania i zapisaniu jego wyników, będziesz mógł przeprowadzić ręczną instalację Konsoli Odzyskiwania

UWAGA: od tej pory podczas uruchaniania komputera bedzie pokazywał się monit wyboru systemy lub konsoli (ok.5s)

Program ComboFix odłączy w tym momencie twój komputer automatycznie od internetu. Łączność z internetem zostanie przywrócona całkowicie w późniejszym etapie działania programu, dlatego możesz zignorować ewentualne powiadomienia, że zostałeś odłączony od sieci.
Program ComboFix powinien zacząć skanowanie twojego komputera w poszukiwaniu znanych zagrożeń. Proszę być cierpliwym, gdyż może to zająć dłuższą chwilę.

 

Podczas skanowania program zmieni ustawienia twojego zegara. Po ukończeniu, ustawienia te zostaną przywrócone, nie ma więc powodów do obaw. W oknie programu możesz obserwować postęp skanowania – jego kolejne etapy. Przykład skanowania etapami:

 

Aktualnie, liczba takich etapów wynosi ponad 50 (i co jakiś czas się zwiększa), proszę więc być cierpliwym i czekać na ukończenie skanowania.

 

Po ukończeniu ostatniego z etapów, powinieneś zobaczyć informację, że ComboFix przygotowuje wynik skanowania:

 

Proszę być cierpliwym, gdyż może to chwilę potrwać. Twój Pulpit może na chwilę zniknąć, jest to normalne i program ComboFix przywróci pulpit przed zakończeniem działania.
W końcu powinieneś zobaczyć informację, że program prawie ukończył już swoje działanie. Zostanie wyświetlona także informacja, że wynik skanowania, log z działania programu, będziesz mógł znaleźć w C:\ComboFix.txt.

 

Po ukończeniu działania programu, przywróci on ustawienia twojego zegara oraz wyświetli wynik skanowania:

 

Jest bardzo prawdopodobne, że ComboFix rozwiązał twoje problemy związane ze szkodliwymi plikami i różnego rodzaju infekcjami.
Zalecam jednak, by wynik skanowania został osobie pomagającej tobie, by mógł w razie czego dokończyć proces usuwania.

Naprawa połączenia internetowego:

W przypadku, gdy po skończeniu skanowania komputera programem ComboFix stracisz połączenie z internetem, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić jest ponowne uruchomienie komputera. W większości przypadków powinno to całkowicie rozwiązać problem probolan. Jeśli jednak nadal nie masz połączenia internetowego, wykonaj poniższe instrukcje:

  1. Kliknij przycisk Start
  2. Otwórz Panel sterowania
  3. Po otwarciu Panelu sterowania, wejdź w opcję Połączenia sieciowe. Jeśli używasz Widoku kategorii Panelu sterowania, otwórz najpierw Połączenia sieciowe i internetowe, a później kliknij na Połączenia sieciowe.
  4. Zobaczysz listę połączeń sieciowych. Znajdź połączenie dla swojej karty sieciowej i kliknij prawym przyciskiem myszy na jego ikonę.
  5. Powinieneś zobaczyć menu, podobne do tego na obrazku poniżej. Naciśnij po prostu Napraw.

 

  1. Proces naprawy może potrwać chwilkę, pozwól spokojnie na dokończenie tego procesu. Gdy zostanie on skończony, połączenie z internetem powinno być znowu aktywne.

W przypadku, gdy ikona połączenia sieciowego jest aktywna na pasku zadań, wystarczy kliknąć na nią prawym przyciskiem myszy i wybrać Napraw z menu.