Bezpieczne logowanie na konto bankowe przez Internet

bezpieczne-logowanie-na-konto-bankoweBankowość elektroniczna jest coraz bardziej popularna. Stały dostęp do konta bankowego i możliwość szybkiego zarządzania swoją gotówką daje wiele możliwości, al. budzi też ciągle wiele obaw ze względu na możliwość włamania się na konto bankowe przez osoby trzecie, czyli hakerów, którzy dzięki swoim umiejętnościom i specjalnym programom potrafią podszyć się pod właściciela konta. Można jednak wystrzegać się niebezpieczeństwa związanego z korzystanie z bankowości on-line. Aby korzystać bezpiecznie z konta bankowego przez Internet należy przestrzegać kilku zasad.

Należy zawsze sprawdzać czy system antywirusowy z którego korzystamy nie pokazuje komunikatów świadczących o wejściu na stroną niebezpieczną czy też zainfekowaną wirusem – jeżeli tak jest nie należy się logować na konto bankowe.

Powinno się koniecznie sprawdzić czy strona jest zabezpieczona certyfikatem – można tego dokonać sprawdzając, czy koło adresu strony internetowej pojawiła się ikona kłódki. Dzięki temu wiemy czy tożsamość banku została zidentyfikowana. Nie należy logować się na konto internetowe banku, jeżeli przeglądarka z której korzystamy sugeruje błędy związane z certyfikatem banku lub na stronie pojawiają się jakiekolwiek okienka bądź podejrzane reklamy.

Najlepiej korzystać z bankowości internetowej na swoim własnym komputerze, telefonie lub innym urządzeniu mobilnym posiadającym Internet i wystrzegać się logowania w kafejkach internetowych czy innych miejscach, gdzie dostęp do Internetu ma wiele osób.

Należy oczywiście pamiętać, aby zawsze wylogować się po zakończonej pracy z systemem bankowości elektronicznej.

Korzystając z tych prostych rad i własnej przezorności, mamy pewność, że pieniądze na naszym koncie są bezpieczne.