Resetowanie zapomnianych haseł w Windows

Często zdarza się, że zapomnimy nasze hasło do witryny bądź źle wpiszemy nazwę użytkownika. W takim przypadku dostęp może zostać zablokowany. Przy użyciu odpowiedniego narzędzia będziemy w stanie zresetować hasło użytkownika i uzyskać dostęp do zablokowanej aplikacji.

W tym przypadku warto skorzystać z darmowego narzędzia The Offline NT Password & Registry Editor, który działając offline, tworzy bootowalne środowisko, gdzie wykonamy operacje na rejestrze systemu Windows oraz systemie NTFS wybranych partycji.

Aby rozpocząć korzystanie z programu należy nagrać na płycie CD obraz ISO z narzędziem i uruchomić komputer z tak spreparowanej płyty. Ciekawostką jest, że nie musimy znać nazw kont użytkowników systemu lub hasła.

Narzędzie samo sprawdzi, które konta zostały w systemie utworzone i wykona ponowne ustawienie haseł dla nich. Mamy możliwość również resetowania konta zablokowane oraz wyłączone.

UWAGA!

Program wykonuje operacje na rejestrze systemu Windows. Firma Microsoft nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody, które mogą wyniknąć na skutek wprowadzonych przez narzędzie zmian.

AjpdSoft_rcuymw_1