Modyfikacja wyglądu Windows XP

Jeśli znudzi nam się dotychczasowy wygląd naszego pulpitu i chcielibyśmy coś zmienić, możemy zmienić wszystko naraz, wybierając kompozycję, lub dostosować wygląd systemu Windows XP, dostrajając pojedyncze ustawienia tj.zmianę tła pulpitu, zamianę ikon, kolorystykę, menu. Poniżej przedstawiamy nakładki, które pomogą nam osiągnąć zamierzony efekt.

Ciekawym programikiem jest Aston, który potrafi całkowicie zmienić pulpit naszego systemu,a po instalacji nie poznasz że to co widzisz jest na naszym komputerze, zmienia się praktycznie wszystko również pasek startu.

Kolejnym programem jest Talisman Desktop , który tworzy tzw. alternatywny pulpit całkowicie różniący się od standardowego. Pulpit można konfigurować wg własnych potrzeb. Możemy umieścić dowolną  liczbę ikon, przycisków, zdjęć lub innych obiektów.

Następnym programem godnym uwagi jest WindowBlinds, aktualnie chyba najpopularniejszy program do kompletnej zmiany wyglądu systemu Windows. Umożliwia zmianę ikon, belek, okienek, menu start itp. Ponadto  we właściwościach ekranu pojawiają się gotowe zestawy tzw. „skórek”, umożliwiających zmianę wyglądu środowiska graficznego.

Warto też użyć programu HOVERDESK, który diametralnie odmieni wygląd systemu. Oprócz nieco zmienionego paska zadań pojawia się dodatkowy, który umożliwia szybki dostęp do wybranych programów, konfiguracji systemu, pozwala na przełączanie się między desktopami, a także pokazuje obciążenie procesora i ilość wolnych zasobów. Zupełnie zmienia się sposób uruchamiania aplikacji albo docierania do ostatnio otwartych dokumentów czy napędów – funkcje te są dostępne w menu kontekstowym, otwierającym się po naciśnięciu prawego przycisku myszki.