Bitdefender Mobile Security błyskawiczna ochrona w chmurze

31416Bitdefender, twórca najbardziej efektywnych rozwiązań oprogramowania antywirusowego na świecie, przedstawia nową aplikacją Bitdefender Mobile Security dla Androida wzmocnioną o inteligentną funkcję chroniącą przed kradzieżą, z wzmocnioną ochroną prywatności, szybkim nowym interfejsem i oszczędnością baterii.

Nagradzany za najlepsze wyniki wykrywania złośliwego oprogramowania i użyteczność przez niezależnych testerów bezpieczeństwa, nowy Bitdefender Mobile Security dla systemu Android korzysta z technologii w chmurze, aby ostrzec właścicieli urządzeń przenośnych przed szkodliwymi stronami internetowymi, phishingiem i oszustwami. Pomaga użytkownikom łatwiej i szybciej znaleźć, wyczyścić lub zablokować skradzione urządzenie.

Doradca Prywatności (Privacy Advisor) wskazuje aplikacje, które zbierają wrażliwe dane, takie jak historia przeglądania, zakładki, listy kontaktów, wiadomości czy wpisy do kalendarza lub które mają wgląd do zapisanych zdjęć.

Analiza 836021 darmowych aplikacji przeprowadzona przez Bitdefender wykazała, że około jedna trzecia z nich może uzyskać dostęp do twojej lokalizacji, a prawie, co 30 może udostępnić twój adres e-mail, a nawet więcej – może przeczytać listy kontaktów, mieć dostęp do zdjęć, lub przeczytać historię przeglądania.

„Gdy dane są dostępne, właściciel telefonu nie ma żadnej kontroli nad tym, kto je widzi i jak się do nich stosuje clenbuterol, ? mówi strateg ds. bezpieczeństwa Bitdefender Catalin Cosoi. „Wykorzystanie aplikacji przez nowoczesne telefony może stanowić poważne zagrożenie dla prywatności właściciela telefonu.”

Bitdefender Mobile Security dla systemu Android wskazuje również, które aplikacje używają rozliczanych rachunkiem funkcji urządzenia, w tym wykonywania połączeń telefonicznych lub wysyłania wiadomości tekstowych, pomagając użytkownikom w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących prywatności i bezpieczeństwa danych.

Bitdefender Mobile Security dla systemu Android jest dostępny do pobrania tutaj:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bitdefender.security

Można go testować za darmo przez 14 dni. Jeszcze przez cztery dni na stronie sklepu www.Bitdefender.emarken.pl można zakupić paczkę ochronną do ochrony trzech stanowisk PC i jednego systemu Android.