Ochrona prywatnosci w sieciach P2P

Jeżeli zdarza nam się korzystać z programów typu P2P, należy się odpowiednio zabezpieczyć wcześniej przed niechcianymi pakietami danych, które mogą pochodzić z adresów IP firm, które walczą z problemem piractwa i w łatwy sposób mogą połączyć się również z naszym komputerem.

Chyba nikt korzystając z tego typu programów, nie chciałby mieć do czynienia z dowolnym urzędem walczącym ze zjawiskiem piractwa. Konsekwencje mogą okazać się w takiej sytuacji naprawdę poważne.

Aby tego uniknąć, warto zainstalować na swoim komputerze narzędzie o nazwie PeerGuardian, który automatycznie blokuje wspomniane pakiety danych. Program zawiera listę adresów IP, przy czym ten spis  aktualizowany jest codziennie. Ponadto aplikacja współpracuje z większością popularnych programów P2P (m.in. iMesh, Kazaa, DC++ oraz eMule).

Podczas przeprowadzania procesu instalacji mamy możliwość zdecydowania, które treści mają być blokowane ? wyłącznie adresy IP organizacji walczących z piractwem bądź na przykład serwery rozsyłające spyware i reklamy.

peerguardian-2

Na koniec instalacji musimy przeprowadzić aktualizację, której proces może potrwać do kilku minut. Poczekajmy więc na zakończenie,  po czym należy wybrać opcję Close.