W pierwszej części naszego artykułu pisaliśmy o Koszu i jego zajętości, w drugiej części zajmiemy się przywracaniem systemu, które też zabiera nam cenne GB, a więc do dzieła!
Otwieramy okno ustwień przywracania systemu – Prawym klawiszem na ikonkę mój komputer ( ale nie skrót do mój komputer ) -> Właściwości -> Przywracanie systemu. Naszym oczętom ujawni się następujące okienko
Tutaj każdy użytkownik musi zastanowić się nad tym na jakiej partycji jest mu potrzebne przywracanie i jak często z niego korzysta.
Jeśli dysk który używamy służy nam np. do przechowywania plików a zmiany na tym dysku w zasadzie odbywają się bardzo rzadko to przywracanie po prostu wyłączamy, jeśli natomiast dysk wymaga przywracania, ale zmiany na nim dokonujemy rzadko to przywracaniu przeznaczymy mało miejsca.
Zróbmy dwa przykłady w jednym na partycji D: wyłączymy przywracania natomiast na partycji E: zmniejszymy ilość dostepnego miejsca, a więc do dzieła.
Zaznaczamy dysk D i klikamy w ustawienia.
Zaznaczamy "Wyłącz przywracanie systemu na tym dysku"
Klikamy "OK", a następnie "Tak" – przywracanie wyłączone.
Teraz zmienimi ilość dostępnego miejsca na dysku E – zaznaczamy dysk E klikamy w Ustawienia
Otrzymamy następujące okienko
Zmieniamy suwakiem wartość z 12% na 3% i klikamy "OK"
W ten sposób na przykładowym dysku 80 GB zaoszczędzilibyśmy 8GB na podanym wyżej przykładzie jest to 2,8 GB zaszczędzonego miejsca to już jest coś 🙂
Życzę miłej pracy z Przywracaniem Systemu
P.S Nie polecamy wyłączania Przywracania na dysku C