Jakie zmiany w Windows 8.1?

win-81-1Oficjalna, rynkowa premiera Windows 8.1 odbędzie się 18 października. Już od kilku dni w swoim sklepie online Microsoft uruchomił przedsprzedaż pudełkowych wersji systemu, które można nabyć w następujących cenach: Windows 8.1 (wersja podstawowa) – 119,99 dolarów, Windows 8.1 Pro – 199,99 dolarów. W ofercie sklepu nie ma jeszcze pakietu Windows 8.1 Pro Pack, który ma kosztować 99,99 dolarów. Warto dodać, że dzień wcześniej system zostanie udostępniony w Sklepie Windows, jako aktualizacja, która dla użytkowników Windows 8 będzie darmowa.

win-81-1

Jakie zmiany w Windows 8.1?

W systemie zajdzie sporo widocznych i niewidocznych na pierwszy rzut oka zmian, ale chyba najważniejszą jest większa swoboda w wyborze tła i to zarówno w zakresie plików graficznych, jak i kompozycji kafelków.

Windows 8.1 zapewnia też możliwość skonfigurowania tzw. gorących narożników, które są wśród najczęściej krytykowanych elementów systemu Windows 8, a także przyniesie w zakresie wyświetlania kilku narzędzi Ekranu Start jednocześnie. Użytkownik będzie mieć większą swobodę w dostosowywaniu sposobu ich wyświetlania obok siebie, a także bogatsze opcje zmiany ich rozmiaru. Wśród nowości, które wprowadza nowa edycja systemu, znalazły się m.in. integracja z usługą SkyDrive, usprawnienia trybu Metro, przycisk start na pasku zadań, a także rozbudowany ekran ustawień i szereg dodatkowych opcji personalizacji.