Jak korzystać z AVG Anti-Virus?

Program antywirusowy to rzecz priorytetowa, biorąc pod uwagę zagrożenia płynące z sieci.  Dziś przyjrzymy się działaniu i pracy znanego wszystkim programu antywirusowego jakim jest AVG Anti-Virus.

Program skutecznie chroni w czasie rzeczywistym przed najbardziej zaawansowanymi współczesnymi zagrożeniami. Zaletą programu jest polski interfejs. Aplikacja zawiera wiele składników chroniących nasz system, mi.in.:

Antywirus chroni przed działaniem i rozprzestrzenianiem się wirusów, robaków i koni trojańskich.
Ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem (Ochrona rezydentna AVG) chroni nas przed szkodliwym oprogramowaniem oraz usuwa zarażone pliki.
AVG Anti-Rootkit wykrywa i usuwa niebezpieczne programy typu rootkit, przeszukuje biblioteki DLL i sterowniki , które zawierają złośliwe oprogramowanie mogące zaszkodzić systemowi
Skaner poczty e-mail systemu AVG wykrywa zarażone lub fałszywe załączniki e-mail, tak aby nie uszkodziły  komputera. Może działać jako dodatek do poczty e-mail lub jako skaner poczty e-mail dla kont korzystających z protokołów POP3, SMTP i IMAP.Technologia AVG Protective Cloud identyfikuje i zapobiega pojawianiu się zagrożeń ?w chmurze? poprzez automatyczne aktualizacje programu antywirusowego.Sieć AVG Community Protection Network szybko usuwa zagrożenie wykryte przez któregokolwiek członka Sieci AVG, tak aby każdy jej był bezpieczny

AVG LinkScanner chroni przed wchodzeniem na zainfekowane strony internetowe, sprawdza na bieżąco każdą stronę, na którą mamy zamiar wejść i powiadamia jeśli wykryje coś podejrzanego

Ochrona sieci społecznościowych AVG sprawdza linki na stronach społecznościowych typu Facebook, Twitter itp.

Ponadto aplikacja przeprowadza skan naszej poczty e-mai , przeglądanych stron internetowych. W momencie podejrzenia, że plik może zagrozić naszemu systemowi, w każdym momencie możemy to sprawdzić poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na pobrany plik i wybrać opcję “Testuj za pomocą programu AVG“. Program zeskanuje plik, a po zakończeniu skanu wyświetli nam się raport, czy plik był zakażony bądź bezpieczny.

Jest to naprawdę dobry i często stosowany program, który posiada szeroki wachlarz rozmaitych funkcji, a wybierając właśnie te, będziemy mogli spać spokojnie.