foobar2000 – darmowy odtwarzacz plików audio który dekoduje i przetwarza dźwięk z 64-bitową, zmiennoprzecinkową dokładnością, zapewniając profesjonalną jakość dźwięku.
Standardowo program obsługuje następujące formaty dźwiękowe: WAV, MP3, MPC, Ogg Vorbis, AIFF, VOC, AU, SND, MP2, MPEG-4 AAC jednak dodatkowe wtyczki-pluginy rozszerzają program o kolejne: FLAC, Ogg FLAC, Monkey’s Audio, WavPack, Speex, CDDA, TFMX, SPC. Dobre programy do odtwarzania muzyki foobar2000 ma wbudowaną bazę danych o posiadanych plikach dźwiękowych a także w pełni konfigurowalne skróty klawiszowe foobar2000 Pobierz.
Z jednej strony może cieszyć że program jest tak często aktualizowany. I tutaj można oddać głos autorom programu co do poprawek oraz nowości w tym wydaniu:
Program autorstwa naszego rodaka Piotra Pawłowskiego (stworzony we współpracy z Holgerem Stengerem, Gian-Carlo Pascutto, Florianem Trendelenburgiem, oraz Janne Hyvärinenem), uznany jest powszechnie za jeden z najlepszych na świecie, bowiem – w przeciwienstwie do najpopularniejszego chyba Winampa, z którym program od początku konkuruje, choćby z tego powodu, iż Peter odszedł z zespołu jego twórców – główny nacisk położono tu, nie wizualizację (skórki i inne fjuczery), a na jakość dźwięku. Aplikacja o wyjątkowo skąpym zatem wyglądzie potrafi odtworzyć praktycznie każdy utwór, nadając mu przy tym, niespotykane w innych playerach, brzmienie. Dodatkowymi zaletami programu są: niewielkie wymagania sprzętowe, prostota obsługi, możliwość kompilowania wielu tzw. playlist w postaci plików na dysku i wyświetlanie ich defaultowo w tzw. zakładkach, oraz wsparcie dla tzw. wtyczek, umożliwiających dość ciekawe rozbudowywanie tak funkcji, jak i wyglądu aplikacji.
Opublikowano kolejną wersję doskonałego odtwarzacza audio foobar2000. W nowym wydaniu nowe możliwości: a) autouzupełnianie wpisów w oknie dialogowym „właściwości” pliku z utworem, b) nowe polecenie „podziel zawartość” w oknie dialogowym „właściwości” c) wsparcie dla „rozdziałów” w plikach Musepack SV8 oraz d) dla prostego wyszukiwania – rekonfiguracja interpretacji wpisów „akcentowych” (np. jako ?foo? jest traktowany nie tylko wpis ?foo? ale także np. ?föö? czy ?fóo?).
Producent: Piotr Pawłowski
Licencja: bezpłatna (Freeware)
Platforma: Windows
Link : Pobierz