Microsoft Kalkulator Plus

Do pobrania z witryny Microsoftu jest mały programik ‘Kakulator Plus’, który prócz standartowych możliwości kalkulatora systemowego posiada nową funkcję konwersji miar w różnych kategoriach.

Sprytny to programik gdyż oprócz najzwyklejszych funkcji systemowego kalkulatora to narzędzie potrafi dokonać konwersji miar pomiędzy dziesiątkami różnych formatów, w kilkunastu różnych kategoriach. Dostępne są trzy widoki kalkulatora ‘Standartowy’, ‘Naukowy’ oraz ‘Konwersja’. Ten ostatni to nowość i w tym trybie mamy do dyspozycji trzy rozwijane menu w których dokonujemy wyboru kategorii oraz miar które bedą konwertowane. Tu również możemy dokonać zmiany widoku z ładnie komponującej się błękitnej skórki, na widok klasycznego okienka.

W kategoriach konwersji mamy między innymi możliwość kowersji waluty. Aktualne kursy walut możemy pobrać z ECB (European Central Bank). Niestety zabrakło jednostki monetarnej polski czyli naszego pospolitego złotego, natomiast istnieje możliwość konwersji na markę niemieką – choć walutę ta wycofano z rynku.

Mimo tych kilku potknięć programik jest godny uwagi i może spokojnie zastąpić systemowy kalkulator.

Programik działa tylko w systemach Windows Xp lub nowszych.

Pobierz: CalcPlus.msi [460 KB]