KaZaA przed sądem…

Pięć głównych wytwórni nagraniowych spotka się przed australijskim sądem z firmą Sharman Networks, właścicielem praw do programu KaZaA. Skarżący twierdzą, że to największy system rozpowszechniania pirackiej muzyki, informuje pclab.
Prawnicy reprezentujący wydawców spekulują, że KaZaA ma obecnie ponad 100 mln użytkowników na całym świecie. Serwis jest ponadto odpowiedzialny za rozpowszechnianie co miesiąc około 3 mln plików, z których większość nie jest legalna.
Przedstawiciele Sharmana bronią się przed zarzutami, twierdząc, iż ostrzegają użytkowników przed łamaniem praw autorskich. Skarżący odrzucają tę linię obrony. Zarzucają firmie, że nie blokuje możliwości naruszania praw autorskich.

Prócz wstrzymania nielegalnej działalności Kazy, skarżący zechcą zapewne rekompensaty poniesionych strat. Kwota odszkodowa? może w przypadku przegranej Sharman Networks wynieść nawet kilka miliardów dolarów.

Jeśli najnowszy proces zako?czy się porażką wytwórni nagraniowych, to, jak pisze serwis CNET, Australia może stać się siódmym niebem dla osób dzielących się plikami w sieciach P2P.

źródło [pclab.pl]