AMD nie lubi się z SP2

Posiadacze komputerów z procesorami AMD mogą nie skorzystać, przynajmniej na razie, z długo oczekiwanej, nie tylko przez nich poprawki dla systemu Windows XP. Okazuje się, że w szczególnych warunkach, 64-bitowy procesor AMD i zestaw „łatkowy” SP2 to mikstura, którą nie sposób wymieszać :).

W swojej Bazie Wiedzy, MS wspomina że SP2 może nie działać z 64-bitowymi układami AMD. Nie znaczy to, że instalacja poprawki nie jest możliwa. Jest, ale pod pewnymi warunkami.
Problem odkryto podczas testu z programem Realmagic Hollywood Plus DVD Decoder. Po instalacji SP2, komputer z układami 64-bitowymi AMD może restartować się raz za razem. By tak się działo, musi jednak korzystać z technologii DEP (Data Execution Prevention) oraz pracować ze sprzętem, który wymaga obecności sterownika ‘mpegport.sys’. Aplikacja Realmagic korzysta z takiego sterownika.
MS radzi, by w momencie kiedy użytkownik nie będzie chciał zastosować tzw. wyjątku w DEP, rozwiązującego pośrednio problem, zrezygnował z instalacji SP2.

Za: PCLab