ASUS QuieTrack nowa seria napędów.

Firma Asus, wypuściła nową serię nagrywarek CD-RW oraz napędów CD-ROM o nazwie QuieTrack oba napędy zostały wyposażone w nowoczesne technologie które mają zapewniać super cichą pracę napędów oraz dokładniejszy odczyt płyt.

Jako pierwsze w serii ukażą się napędy ASUS CD-5520/A4 oraz nagrywarka płyt CD -RW – ASUS CDRW-5232AS. Wykorzystanie nowoczesnych technologii pozwoliło obniżyć poziom generowanego hałasu nawet do 39 dB.

Technologie wykorzystane w napędach to:

  • DDSS II to już druga generacja technologii Double Dynamic Suspension System, minimalizującej wibracje oraz hałas, generowane przez obracające się z ogromną prędkością płyty. Dodatkowo DDSS II odpowiada za stabilizację położenia głowicy lasera względem nośnika, co znacząco poprawia jakość zapisu.
  • Airflow Field Modification (AFFM) to rozwiązanie wyrównujące ciśnienie powietrza wewnątrz napędu, dzięki czemu redukowane są drgania wywołane przez nierównomiernie rozłożone obszary powietrza o różnych ciśnieniach. Redukcja drga? w bezpośredni sposób przekłada się na zmniejszenie hałasu i poprawę jakości odczytu i zapisu danych.
  • Smart Speed jest technologią automatycznie dopasowującą prędkość odczytu płyty do aktualnie uruchomionej aplikacji. Dzięki temu napęd rozpędza płytę do dużych prędkości obrotowych tylko wtedy, kiedy jest to naprawdę konieczne. W pozostałych przypadkach płyta obraca się wolniej, a co za tym idzie także ciszej. Rozwiązanie to dodatkowo wydłuża czas życia napędu i nośników.

Więcej o nowych napędach firmy ASUS dowiesz się TUTAJ