Zgadnijcie, gdzie wykryto kolejną dziurę w zabezpieczeniach?

A gdzieżby indziej, jak nie w przeglądarce przez wielu uważaną za “jedyną słuszną”? Nowy trojan, zwany “img1big.gif” ujawnia się jako najzwyklejszy “pop-up” a jego działanie polega na przechwytywaniu danych wprowadzanych za pośrednictwem klawiatury oraz obserwowaniu, jakie strony odwiedza user, którego maszyna została zainfekowana.

Jeżeli adres strony, którą taki user odwiedza pokrywa się z jednym z adresów zapisanych w bazie trojana – między innymi strony niektórych banków – przekazuje dane (np. nr karty kredytowej) twórcy trojana. Czym się to może sko?czyć, to chyba każdy sie domyśla. Oczywiście reakcji ze strony Microsoftu jak do tej pory brak…
Ustrzec się przed nim można w łatwy sposób – chociażby montując bloker pop-upów, jednakże wszyscy wiemy, że sporej części internautów nawet nazwa “pop-up” niewiele mówi. Najlepszą metodą jest oczywiście stosowanie alternatywnych przeglądarek (Opera, Mozilla, FireFox), chociaż i świadomi użytkownicy nakładek na tą dziurawą “jedyną słuszną przeglądarkę” także nie powini mieć z tym problemu.
A teraz mały konkurs: kto poda liczbę łatek, poprawek i uaktualnie?, które wyszły na “jedyną słuszną przeglądarkę”? Dla zwycięzcy konkursu przewidziano nie byle jaką nagrodę, bo zostanie mu podany adres strony, skąd można ściągnąć i zamontować bezpieczną przeglądarkę!!!