Śmieciarek walczy ze spamem

Polska firma Cream Software, znana głównie z “Pajączka” zaprezentowała nowy program, który ma pomóc w walce ze spamem, który trafia do naszych skrzynek pocztowych. Sama firma określa go mianem “sprytnego programu”, (cytat:) który stworzyliśmy po to, aby korzystanie z Internetu, a w szczególności poczty email, było przyjemnością, a nie udręką związaną z coraz większą liczbą niechcianych wiadomości.

Cytujemy za firmą:
"?mieciarek NxG to program, dzięki któremu wiadomości email docierające do Twojego programu pocztowego będą wstępnie kwalifikowane do wybranych kategorii przez zaawansowane metody analizy treści oparte o tzw. naiwny klasyfikator Bayes’a często stosowany przy tworzeniu sztucznej inteligencji, a także ścisłe reguły tworzone przez użytkownika. ?mieciarek NxG rezydując pomiędzy programem pocztowym a serwerem analizuje bowiem treść wiadomości i kwalifikuje email do jednej z kilku kategorii jeszcze zanim trafi do Twojego programu pocztowego. Jeśli w wyniku analizy wiadomość jest kwalifikowana do jednej z utworzonych przez Ciebie kategorii, program oznacza wiadomość w specjalny sposób i w takiej postaci jest ona przekazywana do programu pocztowego, gdzie na bazie przygotowanych reguł filtrowania można taką wiadomość skierować do odpowiedniego folderu.
Dzięki tej funkcjonalności ?mieciarek NxG może pełnić nie tylko funkcje programu antyspamowego, ale również klasyfikatora wiadomości email do różnorakich kategorii. Można go bowiem nauczyć na przykład rozróżniania wiadomości prywatnych od zawodowych, wiadomości chroniących dzieci przed niepożądanymi treściami czy wreszcie programu zapobiegającego przedostawaniu się wiadomości z wirusami.
Poznanie możliwości programu oraz zasad jego funkcjonowania wymaga zapoznania się z informacjami dotyczącymi jego konfiguracji oraz wykorzystania. O tym wszystkim przeczytasz w przygotowanej przez nas, rozbudowanej dokumentacji, którą możesz przeczytać online, jak również pobrać na swój dysk w całości. Zachęcamy jednak do pobrania całego programu i sprawdzenia jak sprytnie radzi sobie ze spamem.
?mieciarka NxG polecamy wszystkim, którzy na co dzie? mają problem z niechcianymi wiadomościami email jak również tym, którzy dostają dużą liczbę wiadomości, które chcą odpowiednio sortować."

Strona producenta programu: ::link::
Wersja testowa do pobrania: ::link::