Do więzienia za JPEGA ?

Tworzysz grafiki, skanujesz obrazki, robisz zrzuty ekranu, masz aparat cyfrowy wykorzystujący do zapisu zdjęć format JPG i wszystko to zapisujesz w postaci JPG?
Strzeż się, bo możesz trafić do więzienia!!!

Firma Compresion Labs pozwała firmy Adobe Systems, Apple, Gateway, HP, Xerox i wiele, wiele innych za używanie opatentowanego formatu JPG – którego jest właścicielem. JPEG to skrót od “Joint Photografic Expert Group”, jest to format kompresji obrazu który mimo niewielkich swoich rozmiarów wciąż zachowuje mnóstwo detali w grafice lub zdjęciu.

Tymczasem FTC “Federal Trade Commision” (Federalna Komisja Handlu) – rozpoczeła prywatne dochodzenie mające na celu ustalić czy firma Compresion Labs postępowała uczciwie podczas tworzenia formatu JPEG na przełomie lat 80/90, który w zamierzeniu tworzony był na potrzeby globalnej sieci internet. Gdyby się okazało że firma działała nie prawidłowo, FTC może złożyć wniosek w Ameryka?skim Urzędzie Patentowym o unieważnienie patentu, co przyczyniłoby się automatycznie do zwolnienia pozwanych przez Compresion Labs od postępowania procesowego.

© OverClockersClub.com