"Nowy" Firefox

Nową, usprawnioną wersję Firefoxa chce wydać pewna firma, nie Mozilla Foundation, a nowa na rynku, Round Two, założona przez byłego członka Mozilli, Barta Decrema.
Możliwe, że Round Two wprowadzi nieco zamieszania w świecie „lisa”. Wcześniej, firma działała pod nazwą MozSource.

Konkurencyjna do produktów Microsoftu przeglądarka zyskała wiele ze swej popularności w momentach ujawnianych słabości Internet Explorera. Przeglądarka Mozilli, przez niektórych uważana produkt lepszy od oferowanego przez MS, ma być teraz ponownie poprawiona.
Podobno, wśród opracowywanych przez firmę dodatków dla przeglądarki rozważana jest taka, która zapewni zintegrowaną z programem ochronę antywirusową. Round Two sponsoruje też opracowywanie popularnych dodatków dla Firefoxa, jak FlashGot, zapewniającego współpracę z menadżerami pobierania plików, Bandwith Tester, testującego szybkość połączenia z siecią, czy SwitchProxy, pozwlającego na anonimowe poruszanie się w sieci.
Jeszcze wiosną Round Two ma zaprezentować swoją ofertę zarówno dla odbiorców korporacyjnych, ale i indywidualnych. Ciekawe czy sprawdzi się w tym wypadku powiedzenie, że lepsze to wróg dobrego.

Za: PcLab.pl