Kaspersky Lab chroni telefony komórkowe

Firma Kaspersky Lab, producent oprogramowania służącego do ochrony przed wirusami, ko?mi troja?skimi, atakami hakerów i spamem, informuje o rozpoczęciu pilotażowego projektu, którego celem jest ochrona smartfonów przed wirusami – Kaspersky Mobile.
W nowej usłudze, dostępnej już dla partnerów OEM, wykorzystano najnowsze technologie firmy Kaspersky Lab. Usługa ta poprzedza wprowadzenie na rynek Kaspersky Anti-Virus Mobile, uniwersalnego rozwiązania antywirusowego przeznaczonego do ochrony smartfonów działających pod kontrolą dwóch najpopularniejszych systemów: Symbian oraz Windows.

Kaspersky Mobile jest wspólnym projektem Kaspersky Lab oraz Svyaznoy-Zagruzka, rosyjskiego dostawcy usług przeznaczonych dla urządze? mobilnych. W celu zapewnienia kompletnej ochrony użytkowników mobilnych połączono skanowanie systemu plików na żądanie oraz monitorowanie w tle wszystkich plików i wiadomości przychodzących w czasie rzeczywistym. Użytkownik może ustawić w terminarzu całkowite lub częściowe skanowanie w poszukiwaniu wirusów w predefiniowanych odstępach czasu. Kaspersky Mobile posiada również możliwość pobierania pakietów instalacyjnych programu antywirusowego oraz subskrypcji na regularne uaktualnienia sygnatur wirusów dla urządze? mobilnych.
Badania prowadzone przez Kaspersky Lab w dziedzinie wirusów dla telefonów komórkowych oraz oferowane rozwiązania znane są z wysokiej jakości. Analitycy z laboratorium antywirusowego Kaspersky Lab wyprzedzili inne firmy w wykryciu Cabira – pierwszego wirusa dla smartfonów – który pojawił się w czerwcu 2004 roku. Od wykrycia Cabira, liczba podobnych wirusów wzrosła błyskawicznie. W chwili obecnej znanych jest 100 wirusów atakujących smartfony. W minionym roku firma Kaspersky Lab aktywnie uczestniczyła w rozwoju metod zapewniających ochronę użytkowników mobilnych przed wirusami i złośliwym kodem.
„Kwestia ochrony antywirusowej i ogólnie bezpiecze?stwa informacji staje się coraz większym problemem w branży komunikacji mobilnej.” – twierdzi Vitaly Bezrodnykh, dyrektor ds. rozwoju firmy Kaspersky Lab. „Każdemu dostawcy usług w tym zakresie możemy zaoferować wiele prostych i skutecznych rozwiąza?.”
Pierwsza usługa ochrony antywirusowej dla smartfonów, dostępna na początku na rynku rosyjskim, jest istotnym krokiem w wypełnieniu misji firmy – dostarczeniu użytkownikom coraz lepszej ochrony przed znanymi i nowymi cyber-zagrożeniami